Witryna zrealizowana dzięki:

Mistrzostwa Dzielnicy Wawer w Pływaniu

We wtorek 12 kwietnia reprezentacja szkoły Żagle stanęła w szranki walcząc w Mistrzostwach Dzielnicy Wawer w Pływaniu. Skład reprezentujący sekcję pływacka UKS Żagle uzupełniony o 3 zawodników trenujących gdzie indziej miał wielki głód sukcesu. Po ostatnich sprawdzianach wydawało się również, że granica 30 s. / 50m. kraulem zostanie przez nas złamana. Prawdziwie sportowa walka okraszona nieprzewidzianymi wypadkami, jak nieudany skok startowy czy zbyt późno wykonany nawrót przypomniały niektórym z nas o tym jak ważna jest pokora. Chłopcy stanęli jednak na wysokości zadania, odważnie walcząc o każdy metr. Ostatecznie drużyna uplasowała się na bardzo dobrym 4. miejscu – podium odpłynęło dosłownie o kilka ‘kroków pływackich’.

Na wyróżnienie zasługuje Jakub Blankiewicz, który ustanowił rekord życiowy na 50m. stylem dowolnym – brawo!

W skład drużyny weszli: Krystian Nowiński, Jakub Blankiewicz, Grzegorz Kłyszewski, Hubert Nowiński, Maksymilian Dobrowolski, Jacek Bardski oraz Mateusz Jarczewski.

Zwody jak to często bywa pokazały zarówno nasze mocne jak i słabe strony – dając zdecydowany impuls do jeszcze większej pracy na treningach. Impuls ten na pewno wykorzystamy używając zakupionych ostatnio płetw oraz wiosełek pływackich. Nowy sprzęt nie tylko urozmaici treningi ale pomoże również w podniesieniu naszego poziomu sportowego jeszcze w tym roku szkolnym – czego w przeddzień otwarcia sezonu triathlonowego sobie i chłopakom życzę!