Witryna zrealizowana dzięki:

Nasi koszykarze w walce o prym na Wawrze

W dniach 3-6.02.2023 w SP 204 rozegrane zostały Mistrzostwa Dzielnicy Wawer w koszykówce. W zawodach wzięły udział dwie Żaglowe drużyny, osobno: 7-8SP i LO. Coś to były za emocje!

Najpierw grali najstarsi reprezentanci szkoły podstawowej. I zaczęli niefortunnie przegrywając pierwszy mecz z potencjalnie słabszym przeciwnikiem. No trudno – kolejne mecze musieli po prostu wygrać😊 Tak też się stało. Chłopaki szybko wyciągnęli wnioski z porażki i do kolejnych pojedynków podeszli zmotywowani na maksa! Piękna i dynamiczna gra zaowocowała kolejnymi wygranymi. Niestety sytuacja w tabeli naszej grupy mocno się skomplikowana, ponieważ potencjalnie 3 drużyny miały taką samą ilość punktów- o awansie musiał więc zadecydować bilans punktowy z meczach bezpośrednio zainteresowanych szkół. Ostatnim meczem w grupie był meczem naszych bezpośrednich rywali więc szala ‘być albo nie być’ ważyła się do ostatniego rzutu – w przenośni i dosłownie. Ostatecznie awansowaliśmy z 2 miejsca w grupie (zabrakło 1 pkt do pierwszej lokaty) i w poniedziałek graliśmy w strefie finałowej. Pierwszy mecz z gospodarzami i faworytami turnieju (SP204) zaczął się dla nas bardzo dobrze- objęliśmy prowadzenie i kontrolowaliśmy grę. Niestety nasi przeciwnicy przejęli inicjatywę i wyszli  na prowadzenie którego nie oddali do końca spotkanie. Pozostał nam mecz o brązowy medal z SP195. Początek meczy przebiegał pod dyktando przeciwników. Żaglersi powoli tracili nadzieję. Połowa meczu, czas dla trenera- kilka słów motywacji i założeń taktycznych- chłopaki wchodzą na parkiet. Trafiają rzuty- przewaga topnieje, przeciwnicy są coraz bardzie bezradni a my nabieramy wiatru w Żagle- cóż za emocje! Drużyna, która dopiero co przegrywała, teraz dominuje – coś pięknego! Mecz kończy się wygraną naszych chłopaków – radości nie ma końca. Cieszymy się nie tylko z brązowego medalu ale przede wszystkim z tego, że udało nam się ‘wstać’ i powalczyć w meczu, który wydał się już przegrany. Uwierzyliśmy w siebie, ‘wstaliśmy z kolan’ i  wygraliśmy- i za to należą się naszym chłopcom wielkie gratulacje – BRAWO WY😊

Po tych niesamowitych emocjach czekał nas jeszcze turniej LO. Chłopki wyszli na parkiet bardzo zmotywowani. Pierwszy mecz dość pewnie wygrali z LO Alpejska. Bezpośrednio po nim mieliśmy kolejne, tym razem bardziej wymagające spotkanie z ‘Wybicem’. Pierwsze dwie kwarty przebiegały pod dyktando Żagli. Niestety w 3. Kwarcie nastąpiło kilka niewymuszonych błędów z naszej strony i przewaga radykalnie stopniała. Stało się to samo co w turnieju SP tylko, że w drugą stronę: nasi przeciwnicy zaczęli rosnąć w siłę- a po naszej stronie odpowiadała na to jedynie bezradność. Niestety mecz został przegrany co spowodowało, że reprezentacja naszego LO zajęła 2. Miejsce w turnieju. Ale nie ma tego złego – solidna lekcja basketu obnażyła nasze słabe strony nad którymi już zaczęliśmy pracować. Kolejny turniej w połowie marca- trzymamy kciuki za naszych najstarszych koszykarzy.

Obu drużynom gratulujemy wyników i czekamy na wieści o kolejnych sukcesach!