Witryna zrealizowana dzięki:

Nasz uczeń w finale turnieju Ligi Funny WOM

Janek Kwiecień (2b) z UKS Żagle dotarł do finału pierwszego turnieju Ligi Funny Warszawskiej Olimpiady Maluchów. W zawodach w dn. 06.03.2016 wzięło udział 546 zawodniczek i zawodników podzielonych na grupy wiekowe w rocznikach: 2008, 2007, 2006.
„Judo to piękny sport, uczący między innymi pokory, panowania nad emocjami – pisze trener, p. Piotr Głuszyk – Często wiele lat przygotowań np. do Igrzysk Olimpijskich kończy się w pierwszych sekundach walki i zawodnik musi sobie z tym poradzić”. Między innymi z tego powodu zawody rozgrywane są w taki sposób, aby każdy uczestnik mógł walczyć cztery razy. Dzieci podzielone są na grupy wagowe. Wyznacznikiem pierwszej kategorii wagowej jest najmniej ważące dziecko – zawodnik, do którego dopisuje się czworo kolejnych itd.
„Janek jak wszyscy stoczył 4 walki – pisze p. Piotr. –  Pierwsze trzy w dość efektowny sposób wygrał przed czasem i dopiero w finale uległ zwycięzcy tej grupy. Jan jest najczęściej startującym zawodnikiem UKS Żagle. Skupiony na walce, nie traci kontaktu z prowadzącym trenerem, nienagannie potrafi przestrzegać wszystkich czynności związanych z regulaminem sportowym. Nie okazuje emocji. Potrafi z honorem przegrać, a co ważniejsze skromnie zachować się po zwycięstwie”.

II miejsce Jan Kwiecień