Witryna zrealizowana dzięki:

Niepodległościowy Turniej Piłki Nożnej 2016 – relacja

Niepodległościowy Turniej Piłki Nożnej był jednym z 5 wydarzeń programu „Sport i Nowoczesny Patriotyzm. Budowanie Wspólnoty Młodych Polaków”. Turniej został zorganizowany przy wsparciu Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych.

Chcemy, aby wszystkie Nasze wydarzenia były przesłaniem dla młodych ludzi. Jesteśmy przekonani, że sport, zwłaszcza gry zespołowe są bardzo dobrym podłożem do kształtowania pozytywnych wzorców. Chcielibyśmy, poprzez nasze wydarzenia, oddziaływać na zawodników, inspirować i dawać przykład.

Turniej Niepodległościowy to wspomnienia Polski pod zaborami i odzyskania Niepodległości. Motywem przewodnim turnieju jest „Wolność”. Wolność jako konstytutywny czynnik osoby ludzkiej, cnota tak oczywista w dzisiejszych czasach, jeszcze nie tak dawno, choćby dla Naszych dziadków była pojęciem zupełnie inaczej pojmowanym. Na Turnieju Niepodległościowym, chcemy ukazywać istotę Wolności Człowieka, który został stworzony jako wolny i mający panowanie nad swoimi czynami.

W Turnieju Niepodległościowym udział wzięło 10 zespołów. Trzy drużyny UKS Żagle oraz siedem przyjezdnych: Skrzydła Poznań, APJŁ Wawer, SEMP Ursynów, Drukarz Warszawa I, Drukarz Warszawa II, AP Radość, Vicotria Zerzeń. Formuła turnieju pozwalała wszystkim drużynom grać do końca i walczyć o triumf w dwóch grupach finałowych. Zwycięzcy fazy grupowej walczyli o tytuł najlepszej drużyny turnieju w grupie Liga Mistrzów (UKS Żagle I, UKS Żagle III, AP Radość, APJŁ Wawer, SEMP Ursynów). Pozostałe zespoły walczyły o zwycięstwo w Lidze Europy  (UKS Żagle II, Skrzydła Poznań, Victoria Zerzeń, Drukarz W-wa I, Drukarz W-wa II). O szczegółowych wynikach turnieju i konkursów oraz o zdobywcach nagród indywidualnych można przeczytać tutaj:

KLIKNIJ – wyniki

Na Turnieju Niepodległościowym dołączyliśmy do #Drużyny Błażeja. Wszystkie środki z loterii fantowej, która była zabawą towarzyszącą turnieju, przeznaczyliśmy dla Błażeja.

– Chciałbym oficjalnie podziękować wszystkim zaangażowanym w organizacje turnieju: sponsorom za wsparcie, rodzicom za opiekę nad kawiarenką i pełną gotowość (mamom za ciasta), całemu personelowi za obsługę, serdecznie dziękuję, stworzyliśmy super atmosferę – trener rocznika 2007 Mariusz Koprowski.