Witryna zrealizowana dzięki:

UKS Żagle na Białorusi

W dniach 10-12 listopada przedstawiciel UKS Żagle, Mateusz Nagórski pojawił się w Grodnie na Turnieju Niepodległości organizowanym przez Związek Polaków na Białorusi. W zawodach wzięło udział 8 polskich zespołów. Turniej rozpoczął się od Mszy św., która została odprawiona w parafii Miłosierdzia Bożego.

Zawody stały na dobrym poziomie sportowym i organizacyjnym. Uczestnicy wykazali się wielką wolą walki i ambicją. Główną nagrodą turnieju było zaproszenie do udziału w Turnieju Solidarności, który UKS Żagle organizuje w dniach 10-11 grudnia. Ostatecznie zwyciężył zespół z Lidy i już niebawem będziemy mieli okazję gościć Polaków z Białorusi – powiedział Mateusz Nagórski

Oprócz udziału w turnieju gospodarze przygotowali dla naszego przedstawiciela zwiedzanie Grodna oraz okolic.

Zostałem bardzo dobrze ugoszczony przez naszych przyjaciół z Grodna. Zwiedziliśmy Stare Miasto oraz katedrę, poznałem historię tego wspaniałego miasta. Byliśmy przy pomniku Elizy Orzeszkowej. Odbyłem kilka fantastycznych rozmów z polskimi księżmi, którzy spotykają się na co dzień z licznymi trudnościami ze strony władz. Są jednak bardzo mężni, pełni wiary i radości – powiedział trener Mateusz Nagórski.

Wizyta w Grodnie była kolejnym elementem współpracy naszego klubu z Polakami mieszkającymi za wschodnią granicą.