Witryna zrealizowana dzięki:

POD UKSowymi ŻAGLAMI- odcinek 4

W środę odbyło się już czwarte spotkanie live . Tym razem gościem „Pod UKSowimi Żaglami” był p. Grzegorz Całczyński, sekretarz Rady Zarządzającej Szkoły Żagle, a także trener funkcjonalny UKS Żagle. Pan Grzegorz to jedna z najbardziej lubianych przez uczniów szkolnych osobowości. Zawsze życzliwy i pomocny, a jego poczucie humoru na siłowni sprawia, że na twarzy pojawia się uśmiech.

– W treningu funkcjonalnym najważniejsza jest systematyczność. Dzięki temu możemy poprawić swoją sylwetkę, jak i zbudować dobre nawyki prozdrowotne – mówił między innymi podczas spotkania.

Spotkanie było niezwykle interesujące. Mogliśmy poznać szerokie horyzonty p. Grzegorza, jak i historię jego związków ze sportem oraz Szkołą Żagle. Trener Grzegorz posiada uprawnienia trenera personalnego. Zachęcał do podjęcia inicjatywy przez uczniów na różnych polach.

– W kursie trenera personalnego można wziąć udział, gdy skończy się 18 lat. Zachęcam naszych uczniów, bo to świetna przygoda, która otwiera możliwości pracy w różnych miejscach. To również możliwość zdobycia szerokiej wiedzy. Zachęcam również do włączenia się w organizację UKS jako wolontariusze. Organizujemy wiele turniejów, w których można nauczyć się ciekawych rzeczy oraz mieć swoje pole odpowiedzialności.