Witryna zrealizowana dzięki:

PODSUMOWANIE AKTYWNEGO LATA I PÓŁKOLONII PRZEDSZKOLNEGO KLUBU SPORTOWEGO

W te wakacje Przedszkolny Klub Sportowy zapewnił przedszkolakom wiele świetnej zabawy podczas zajęć dodatkowych i półkolonii.

Przez cały lipiec dzieci mogły brać udział w Aktywnym Lecie czyli tygodniowych cyklach zajęć z poszczególnymi sekcjami PKS.

Pierwszy tydzień wakacji był dla dziewczynek tygodniem baletowym, a dla chłopców piłkarskim.
Na zajęciach baletowych dziewczynki poznały podstawy tańca klasycznego (potocznie zwanego baletem). Poprzez ćwiczenia i układy baletowe uczyły się gracji, precyzji, dyscypliny i koordynacji ruchowej. Na zajęciach piłkarskich chłopcy poznali fundamentalne zasady piłki nożnej. Podczas zabaw i gier z piłką kształtowali swoją sprawność ogólną.

Drugi tydzień był tygodniem z dance mix 4 kids. Na zajęciach przedszkolaki poznawały różne style taneczne i choreografie do wpadających w ucho piosenek. Nie zabrakło też ćwiczeń i zabaw tanecznych.

Trzeci tydzień był tygodniem z artists & experiments,. Został on podzielony na 5 dni, podczas których dzieci rozwijały swoje zdolności artystyczne poprzez wykonywanie prac plastyczno-technicznych wzbogaconych o elementy sensoplastyki oraz eksperymenty : dzień piasku kinetycznego, dzień bańki mydlanej, dzień kolorów, dzień brokatu i muszelek oraz dzień soli.

Kolejny tydzień był tygodniem z tańcem ludowym, który opierał się na zabawach muzyczno-tanecznych przy dźwiękach rytmicznej muzyki ludowej. Na zajęciach przedszkolaki miały również okazję zapoznać się z bogactwem i pięknem polskiej kultury ludowej oraz przymierzyć stroje ludowe.

Ostatni tydzień lipca był tygodniem z gimnastyką z elementami integracji sensorycznej. Celem zajęć było wzmacnianie napięcia mięśniowego, poprawa wad postawy oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej. Wszystkie ćwiczenia odbywały się w przystępnej dla przedszkolaków formie. Nie zabrakło również zabawy na gimnastycznych torach przeszkód.

Oprócz zajęć Aktywnego Lata z PKS, w te wakacje po raz pierwszy zorganizowane zostały półkolonie przedszkole. Odbyły się one w pierwszym tygodniu sierpnia, a ich motywem przewodnim były ‘’głębiny oceanu’’. Podczas tygodnia półkolonii dzieci poznały tajemnice oceanu i jego mieszkańców, wykonywały też prace plastyczno-sensoryczne z nimi związane. Oprócz tego codziennie odbywały się zajęcia ruchowe z różnymi dyscyplinami sportowymi. Prowadzili je trenerzy PKS. Dodatkową atrakcją podczas półkolonii były odwiedziny alpak, które dzieci miały możliwość głaskać, karmić i czesać.