Witryna zrealizowana dzięki:

PODSUMOWANIE PIŁKARSKIEGO TURNIEJU NIEPODLEGŁOŚCIOWEGO

W minionym tygodniu obchodziliśmy 104 rocznicę odzyskania Niepodległości.

Nasi uczniowie z klas 3 uczcili dzień 11 listopada na sportowo podczas piłkarskiego turnieju rozgrywanego na hali sportowej Szkoły STRUMIENIE.

W rozgrywkach wzięło udział 10 drużyn z pobliskich miejscowości, poziom widowiska stał na bardzo wysokim poziomie, a gry w duchu „fair play” doglądali sędziowie „młodej kadry” czyli osoby uczące się w klasach licealnych w Międzylesiu.

Turniej podzielony był na rozgrywki grupowe a następnie fazy gry o miejsca.

Najlepsi okazali się zawodnicy Victorii Sulejówek, drugie miejsce zajęła drużyna gospodarzy – UKS ŻAGLE natomiast trzecie miejsce wywalczyła druga drużyna Victorii.

Wszystkie mecze były zaciekłe i pełne emocji, uczniowie, trenerzy oraz kibice w wolnych chwilach od rozgrywek mogli skorzystać z kawiarenki przygotowanej przez rodziców, gdzie czekał ciepły posiłek i coś słodkiego z kolei dla dzieci było przygotowane dodatkowe stoisko historyczne z upominkami od Instytutu Pamięci Narodowej. Równo w połowie rozgrywek o majestatycznej godzinie 11.11 dał niesamowitą przemowę przedstawiciel IPNu p. Paweł Rudaś opowiadając w przystępnej formie dla dzieci o znaczeniu Święta Niepodległości.

Całość turnieju podsumował koordynator poziomu 0-3 w Falenicy p. Tomasz Tryk rozdając nagrody z loterii fantowej oraz medale, puchary i dyplomy dla wszystkich zawodników. W tym dniu każda strzelona bramka była dedykowana „dla NIEPODLEGŁEJ”!

Chcielibyśmy również podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w organizacje Turnieju Niepodległości:

-rodzicom za przygotowanie kawiarenki,

-wolontariuszom za pomoc w sędziowaniu i sprzątaniu po turnieju,

oraz wszystkim partnerom, którzy ufundowali nagrody w naszym turnieju:

– Miastu Józefów, które w ramach realizacji zadania publicznego przekazało UKS ŻAGLE środki pieniężne na zakup medali i pucharów,

– p. Pawłowi Rudaś i Instytutowi Pamięci Narodowej,

-Muzeum Historii Polski,

-producentowi zegarków i sprzętu elektronicznego – firmie POLAR.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z turnieju, które dostępne są po kliknięciu w link: [ZDJĘCIA Z TURNIEJU NIEPODLEGŁOŚCIOWEGO 2022]

Film z turnieju poniżej.

 

Do zobaczenia za rok !