Witryna zrealizowana dzięki:

Przedszkolne tancerki ludowe

W poniedziałki o godzinie 13.00 odbywają się zajęcia z tańca ludowego dla naszych Przedszkolaków. Zajęcia prowadzi pani Paulina Kroplewska-Kurach, która jest dyplomowanym instruktorem tańca z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym. Na zajęciach dzieci nauczyły się już podstawowych kroków takich tańców jak: krakowiak, poleczka, fafur, siustany, druciarz, grozik , poznały również wiele zabaw muzyczno-tanecznych opartych na krokach tańców ludowych, np.: liczenie kroków, sałatka owocowa, króliczki, rybki, gumisie. Ponadto dzieci na zajęciach uczą się postawy tancerki/tancerza oraz odróżniania melodii charakterystycznych dla poszczególnych tańców. Wszystko odbywa się w miłej i zabawowej atmosferze, dzięki czemu dzieci zawsze chętnie idą na zajęcia.

Przedszkolny Klub Sportowy ufundował dla naszych tancerek ludowych piękne spódniczki z wzorem łowickim, w których dziewczynki będą mogły występować. Obecnie dziewczynki przygotowują układy taneczne, które zaprezentują na pokazie tanecznym, zaplanowanym na marzec na scenie w auli Szkoły Strumienie. Już teraz serdecznie zapraszamy, a szczegóły przekażemy z odpowiednim wyprzedzeniem!

cof

cof