Witryna zrealizowana dzięki:

Relacja z pokazu baletu przedszkolaków

Podczas pokazu wystąpiły dwie grupy Wiewiórek i Koników, które regularnie uczęszczają na zajęcia raz w tygodniu. Widzami były grupy przedszkolne, kadra pedagogiczna oraz rodziny dziewczynek. Do występu dziewczynki przygotowywały się od nowego roku szkolnego pod kierunkiem p. Anny Opłockiej. Grupa baletowa zaprezentowała swoje umiejętności do czterech utworów .
Pierwszy utwór to Polka op.269 Straussa – dynamiczny, skoczny utwór, podczas którego dziewczynki zaprezentowały taniec po kole oraz ćwiczenie Ronde de jambe.
Do utworu „Polka Włoska” Rachmaninowa dziewczynki przedstawiły kompozycję ruchową w pozycji siedzącej na podłodze przedstawiając pracę stóp oraz ćwiczenia rozciągające. Podczas trzeciego utworu ze słynnego baletu „ Dziadek do orzechów” dziewczynki zaprezentowały prawidłową postawę chodząc po linii prostej, a kończąc poszczególnymi figurami baletowymi: m.in. arabesque czy reverence. Pokaz zwieńczyła kompozycja do utworu „Walc kwiatów”, gdzie baletnice zaprezentowały piękne ukłony baletowe.

Dziewczynki wystąpiły w jednolitych strojach baletowych UKS przygotowanych na specjalne okazje takie jak pokazy, czy festiwale. Małe baletnice zostały nagrodzone brawami, a na koniec każda mała baletnica otrzymała różyczkę.