Witryna zrealizowana dzięki:

Relacja z wyjazdu do Gdańska – rocznik 04/05

O godzinie 14 ruszyliśmy spod szkoły w Międzylesiu, aby o godzinie 20:40 obejrzeć mecz ekstraklasy Lechia Gdańsk vs Śląsk Wrocław, który odbył się na stadionie Energa Gdańsk. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla Lechii.
Po meczu udaliśmy się do szkoły Fregata, która tak jak nasza szkoła jest szkołą męską.

Następnego dnia, wstaliśmy rano, zjedliśmy śniadanie, które sami przygotowaliśmy i pojechaliśmy do drugiego oddziału szkoły Fregata. Tam właśnie zagraliśmy nasz mini turniej, w którym rywalizowaliśmy z drużynami gdańskiej Fregaty. W mini turnieju wygraliśmy wszystkie mecze. Po turnieju udaliśmy się na obiad do baru turystycznego. Następnie, poszliśmy na spacer, na którym zobaczyliśmy gdańską katedrę. Po spacerze pojechaliśmy na mecz z drużyną Gedanii Gdańsk. Mecz był bardzo wyrównany, ale zakończył się wynikiem 4:1 dla drużyny gospodarzy.
Po meczu pojechaliśmy obejrzeć turniej dla rocznika 2005, w którym rywalizowały drużyny z całej Europy np. drużyna Evertonu. Następną atrakcją było udanie się na Westerplatte, historyczne miejsce, gdzie Polacy bronili dostępu do ojczyzny na początku II Wojny Światowej.

Na spacerze po Westerplatte najbardziej podobały mi się zniszczone Willa Oficerska, do której można było wejść – mówi Tomas Lipka, jeden z zawodników UKS Żagle. Po wycieczce wróciliśmy do szkoły i zjedliśmy kolację. Potem obejrzeliśmy krótki film o obrońcach Westerplatte.

W niedzielę rano, pojechaliśmy do Kartuz na Mszę Św. do pięknego kościoła. Po Mszy pojechaliśmy do punktu widokowego i na wysepkę łabędzią. Następnie udaliśmy się na boisko klubu GKS Cartusia Kartuzy i rozegraliśmy mecz z tą drużyną. Po spotkaniu poszliśmy na pyszny obiad, a po obiedzie wsiedliśmy do samochodów i ruszyliśmy do Warszawy.

– Mam nadzieję, że jeszcze będziemy jeździć na takie wyjazdy, ponieważ miałem możliwość rozegrania kilku meczy i zwiedzenia ciekawych miejsc – relacjonował Maciej Kuca (zawodnik UKS Żagle)