Witryna zrealizowana dzięki:

Remont Omegi – pierwsze prace za nami!

W sobotę, 14 listopada ekipa Klubu Żeglarskiego zawitała z samego rana do portu macierzystego KS Polonez nad Zalewem Zegrzyńskim. To właśnie w ich hangarach nasi chłopcy będą przez całą jesień i zimę, a może nawet początek wiosny, remontować Omegę.

Gdy dotarliśmy na miejsce, w porcie panowała już atmosfera pracy – inna ekipa szykowała się właśnie do wyciągnięcia z wody jachtu kabinowego Sasanka 660. Naszym pierwszym zadaniem, oczywiście przy licznym wsparciu miejscowych żeglarzy było ustawienie Omegi na środku hangaru, aby ułatwić dalsze prace przy niej. Następnie skoncentrowaliśmy nasze siły na sztukowaniu gretingów do całkowitego zakrycia podłogi jachtu. Potem trzeba było przycinać, dłutować, szlifować, tak, aby wszystko się idealnie spasowało. Kilka godzin i prace były zakończone, można było zjeść drugie śniadanie 😉

Na następnym wyjeździe będziemy wymieniać spróchniałe elementy oraz przygotowywać wszystkie drewniane części do malowania, czyli czeka nas świetna nauka majsterkowania.

Motywacja do pracy na cały sezon jesień-zima jest duża, jak skończymy czeka nas wodowanie i pływanie 🙂


Jeżeli ktoś chce dołączyć do Klubu Żeglarskiego i brać udział w remoncie Omegi, prosimy o zgłaszanie się na ten adres:
klub.zeglarski@ukszagle.pl


Tak to wszystko wyglądało: