Witryna zrealizowana dzięki:

Sukces braci Janka i Antka Góralów

W dniu 22 września w Szkole Sióstr Niepokalanek na Kabatach organizowany był Turniej szachów szybkich na 100-lecie Odzyskania Niepodległości. W turnieju tym startowali Żaglowi szachiści – Janek i Antek Góralowie. Wśród 48 startujących, po świetnej grze Janek zajął 3 miejsce w klasyfikacji generalnej,wyprzedzając kilku dużo bardziej utytułowanych zawodników. Bardzo dobrze wypadł też Antek, zajmując 3 miejsce w klasyfikacji chłopców do lat 10. Rocznicowy charakter turnieju podkreśliła pogadanka nauczyciela historii szkoły organizującej turniej, która dotyczyła szachowej pasji Józefa Piłsudskiego. Można było się np. dowiedzieć, że podczas uwięzienia w twierdzy w Magdeburgu marszałek Piłsudski rozegrał ponad 200 partii szachów, w tym z więzionym tam gen. Sosnkowskim. W okresie międzywojennym z kolei Piłsudski z własnych środków ufundował nagrodę za najlepszą partię Mistrzostw Polski w szachach.

Klasyfikacja generalna: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_5519/results.html?l=pl&tb=10_

Klasyfikacja chłopców do lat 10: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_5519/results.html?l=pl&tb=11_&ix=1_