Witryna zrealizowana dzięki:

Ligowe zmagania rocznika 2007

Nowy sezon to nowe wyzwania! Po awansie do III ligi i przejściu na grę w składzie dziewięcioosobowym, drużynę UKS-u Żagle czekały kolejne piłkarskie przygody.

Pierwszym przeciwnikiem w nowej rundzie była trzecia drużyna Drukarza Warszawa. Piłkarze “Żagli” nie okazali się zbyt gościnni. Przez całe spotkanie gospodarze dyktowali warunki i stwarzali kolejne sytuacje do zdobycia bramki. Świetna postawa bramkarza gości, nie uchroniła jego zespołu od wysokiej porażki.

UKS Żagle 9 : 1 (5:0) Drukarz III Warszawa

Po “strzelaninie” z Drukarzem nadszedł czas na lokalne derby! Ponownie w roli gospodarza piłkarze “Żagli” mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności na tle PKS-u Radość. Starcie dwóch ligowych beniaminków nie przypominało ubiegłotygodniowej batalii. Mecz był bardzo wyrównany. Brakowało sytuacji bramkowych, co świadczy przede wszystkim o dobrej postawie zawodników grających w linii defensywnej. Jako pierwsi cios zadali goście. Na odpowiedź trzeba było czekać aż do ostatniej minuty spotkania! W doliczonym czasie gry po dotknięciu piłki ręką, sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę pewnie zamienił jeden z zawodników UKS-u.

UKS Żagle 1 : 1 (0:0) PKS Radość

Kolejny mecz! Kolejne wyzwanie! Spotkanie w Sulejówku z miejscową Victorią to „film trzymający w napięciu”! Po szybkim prowadzeniu gospodarzy, drużyna gości rzuciła się do odrabiania strat. Po raz kolejny zgromadzeni kibice mogli zobaczyć na własne oczy “Żaglowy” charakter w pełnej krasie! Podobnie jak z PKS-em Radość – walka do końca na przekór przeciwieństw losu i próba zmienienia niekorzystnego rezultatu do ostatnich minut. Pomimo dużej ilości sytuacji bramkowych zabrakło tym razem “happy endu”.

Victoria Sulejówek 4 : 3 (3:1) UKS Żagle

Po spotkaniu w Sulejówku czas na kolejne derby! Tym razem przeciwnikiem UKS-u była druga drużyna ZWAR-u Międzylesie. Mecz rozgrywany w sobotni poranek nie przeniósł dużo emocji. Gospodarze od początku do końca rywalizacji mieli przewagę, którą udokumentowali strzeleniem pięciu bramek. Chłopcy chcąc zapobiec powtórce z poprzedniego tygodnia, od początku spotkania imponowali koncentracją i skutecznością.

UKS Żagle 5 : 2 (2:1) ZWAR II Międzylesie