Witryna zrealizowana dzięki:

Sukces naszych szachistów w Drużynowych Mistrzostwach Mazowsza Szkół

W sobotę 19.11.2016 w Wesołej odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Szkół w Szachach.

W grupie szkół podstawowych uczestniczyły 94 drużyny w tym 3 wystawione przez Stowarzyszenie Sternik. Nasza pierwsza drużyna, mimo że była jedną z najmłodszych, zajęła 2 miejsce. Srebrny medal wywalczyli (kolejność wg nr szachownic): Jan Góral, Maria Siekańska, Antoni Góral i Zuzanna Siekańska. W pozostałych drużynach wystąpili mniej doświadczeni zawodnicy, wykazując się wielką walecznością. Dopiero przegrane w ostatnich rundach z wyżej notowanymi rywalami zepchnęły je na dalsze miejsca. Druga drużyna w składzie Maksymilian Lukosek, Aleksander Pogorzelski, Adam Trzeciak i Zofia Kobylińska zajęła 32 miejsce, a trzecia (Zbigniew Stefaniuk, Stanisław Rodowicz, Jacek Kobyliński oraz Urszula Urban na zmianę z Marią Rodowicz) miejsce 48.

Wśród gimnazjów nasi reprezentanci w składzie Piotr Trzeciak, Franciszek Trzeciak, Aleksander Lukosek i Zofia Rodowicz zajęli 18 miejsce.

Wszystkim uczestnikom Mistrzostw dziękujemy za walkę o każdy punkt dla naszych szkół i gratulujemy zwycięskich partii.