Witryna zrealizowana dzięki:

Wykład UKS Żagle dla Rodziców

W miniony wtorek odbył się pierwszy wykład Uczniowskiego Klubu Sportowego Żagle dla Rodziców. Prelegentami byli koordynator sekcji piłkarskiej p. Mateusz Nagórski oraz p. Łukasz Krzyżak, fizjoterapeuta z Kliniki Ruchu. Prelegenci opowiedzieli o tym w jaki sposób wspierać rozwój młodych sportowców.

Pan Łukasz Krzyżak przedstawił Rodzicom najczęstsze problemy, a także dyscypliny sportowe, które wspierają rozwój oraz te które mogą mieć wpływ na pogłębianie wad postawy.

Już od najmłodszych lat należy zwracać dzieciom uwagę na ich postawę przy odrabianiu lekcji czy innych domowych czynnościach. Aktywność fizyczna może wspaniale wspierać prawidłowe nawyki. I warto, aby uczniowie uczestniczyli w zajęciach sportowych. Ich zapotrzebowanie na ruch, to ponad 60 minut dziennie – powiedział p. Łukasz Krzyżak.

Mateusz Nagórski opowiedział jaki jest pomysł UKS Żagle na wspieranie całościowego rozwoju chłopców, którzy biorą udział w zajęciach klubu. Koordynator sekcji piłkarskiej zwrócił uwagę na błędy, które najczęściej Rodzice popełniają, a także przedstawił model wzorowego Rodzica.

Podczas spotkania Rodzice zadali wiele interesujących pytań. Był to pierwszy wykład zorganizowany dla Rodziców, ale na pewno nie ostatni. O kolejnych wydarzeniach będziemy informować już niedługo.

wyklad_zagle2016_net