Witryna zrealizowana dzięki:

ŚWIĘTO MŁODEGO POLAKA 2019

W sobotę 25 maja zawodnicy Przedszkolnego Klubu Sportowego mieli okazję spotkać się na kolejnej edycji Święta Młodego Polaka. Młodzi sportowcy, którzy przez cały rok dzielnie pracowali na treningach, wzięli udział w wydarzeniu podzielonym na trzy części.

Pierwszy etap zaczęliśmy od obejrzenia filmu dotyczącego symboli narodowych. Następnie każdy zawodnik z namalowaną na policzku flagą biało-czerwoną  wybiegł na boisko. W drugiej części  uczestnicy rywalizowali w zabawach ogólnorozwojowych. Na koniec przyszedł czas na mecz piłkarski! Drużyny zostały wybrane przez trenerów. W meczu zawodnicy pokazali kilka ładnych akcji i wspaniałych goli. Z trybun słychać było głośny doping rodziców, a wszystkie wydarzenia na boisku komentował na żywo spiker. Tego dnia zawodnicy mieli prawo poczuć się jak prawdziwi piłkarze reprezentacji Polski!

W tym roku zdecydowaliśmy się połączyć Święto Młodego Polaka z turniejem rocznika 2008 – Jana Pawła II. Dla większości było to pierwsze doświadczenie w tak dużym wydarzeniu sportowym. Podczas meczów zawodnicy z przedszkola mieli okazję dopingować starszych kolegów. Mimo zmienionej formuły uważam, że całe to wydarzenie można podsumować tylko samymi pozytywnymi słowami. Wartości, które otrzymali nasi najmłodsi zawodnicy, są nieocenione i będą procentować w przyszłości. Budowanie patriotyzmu to idea korelująca ze sportem, a my w sobotnie przedpołudnie chcieliśmy zaszczepić w zawodnikach Przedszkolnego Klubu Sportowego odrobinę polskości. Poznając symbole naszego kraju zrobili pierwszy krok! – powiedział Mateusz Szymański – Chciałbym również bardzo podziękować rodzicom za wzorową frekwencję podczas tego wydarzenia. Jesteśmy zachwyceni, że tak wielkim zainteresowaniem cieszyła się tegoroczna edycja Święta Młodego Polaka! – dodał trener.

SMP-01