Witryna zrealizowana dzięki:

Święto Młodego Polaka – relacja

Przedszkolaki na sportowo i patriotycznie!

W sobotę 20 czerwca w Falenicy odbyło się Święto Młodego Polaka, czyli rodzinny piknik sportowy bogaty w elementy edukacyjne oraz patriotyczne. W pikniku wzięli udział najmłodsi piłkarze z Uczniowskiego Klubu Sportowego Żagle Warszawa, Polonii Warszawa oraz Przedszkola nr. 86 w Warszawie.

Najważniejszymi bohaterami tego dnia byli młodzi sportowcy, którzy przez cały rok dzielnie pracowali na treningach. W nagrodę za całoroczną systematyczną pracę Uczniowski Klub Sportowy Żagle zorganizował wydarzenie, które zostało podzielone na trzy części. Cała impreza rozpoczęła się od uroczystego odśpiewania hymnu narodowego.

W pierwszej części młodzi piłkarze podzieleni na mniejsze zespoły uczestniczyli w różnych grach i zabawach. Atrakcji było bez liku: berki, małe meczyki, zabawa w sprytne małpki, slalom, strzały na bramkę, loteria czy malowanie twarzy. Chłopcy dzielnie i z uśmiechem na ustach brali udział we wspomnianych zabawach. Dorośli z kolei w tym czasie mogli korzystać z usług kawiarenki (dziękujemy za pomoc Rodzicom oraz SuperDrob!). Druga część to aspekty edukacyjne oraz patriotyczne. Chłopcy obejrzeli film patriotyczny dotyczący symboli narodowych (hymny, godła, flagi) oraz zmagań reprezentacyjnych piłkarzy, a także odbyli pogadanki z trenerami UKS. Najwięcej emocji wzbudziła trzecia część pikniku. Zarówno wszyscy Rodzice oraz dzieci nie mogli się doczekać, aż na boisku szkolnym zaczną być rozgrywane…mecze! Młodzi sportowcy wspaniale walczyli ukazując męstwo i wytrwałość, co jednak równie ważne nie zapominali o duchu fair play.

Święto Młodego Polaka to rodzinne wydarzenie podczas którego chcemy dać wiele radości naszym przedszkolakom, ale również zapoznawać naszych wychowanków z podstawowymi symbolami narodowymi. Sport jest doskonałym narzędziem do tego, aby przekazywać wartości, które uważamy za cenne – powiedział Mateusz Nagórski koordynator sekcji piłkarskiej UKS Żagle.

Święto Młodego Polaka realizowane jest w ramach programu „Sport i nowoczesny patriotyzm – budowanie wspólnoty młodych Polaków” wspieranego przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych.