Witryna zrealizowana dzięki:

Treningi w 6-osobowych grupach ruszyły

Z dniem 4 maja 2020 roku decyzją Premiera Rady Ministrów zostały rozluźnione obostrzenia dotyczące między innymi organizacji zajęć sportowych. Jest możliwe organizowanie zajęć na obiektach sportowych w maksymalnie 6 osobowych grupach + trener oraz zachowując pewien rygor związany z bezpieczeństwem i higieną. UKS Żagle przygotował specjalną ofertę, aby wrócić do realizacji swojej głównej misji, którą jest prowadzenie treningów sportowych. W minionym tygodniu odbyły się pierwsze zajęcia piłkarskie oraz koszykarskie.
 
– Bardzo miło było zobaczyć się po tak długiej przerwie i przeprowadzić trening z moimi zawodnikami. Mieliśmy wielką radość ze wspólnego spotkania i trenowania. Chłopcy byli również bardzo zdyscyplinowani w kwestii zasad, które pomagają nam zachować wytyczne z rozporządzenia.  – powiedział trener Mateusz Nagórski.


Zajęcia realizowane są według aktualnych standardów prawnych. Przed treningiem, jak i po wszyscy dezynfekują ręce specjalnie przeznaczonym płynem. Na trening uczestnicy przychodzą w maseczkach i dopiero na komunikat trenera mogą je zdjąć będąc już na boisku. Maseczki trzeba położyć w wyznaczonej strefie zawodnika (każdy z uczestników ma swoją strefę sprzętu). Podczas zajęć zawodnicy utrzymują zalecany i możliwy dystans, a po treningu trener dezynfekuje cały sprzęt. Wszystkie wytyczne zapisane są w specjalnym regulaminie, który rodzice są zobowiązani podpisać przed udziałem syna w treningach.

– W końcu wróciliśmy! Co za radość znów pograć w koszykówkę. Cieszę, że mamy zapełnione już dwie grupy koszykarskie. Bardzo szybko chłopcy odpowiedzieli na naszą ofertę. Jest jeszcze kilka miejsc, więc zapraszam do zapisów – powiedział p. Hubert Dziuba, trener koszykówki.

„Dobra forma na lato nie jest jeszcze stracona” – to słowa jednego z uczniów, który uczestniczył w pierwszym treningu funkcjonalnym na terenie szkoły po przerwie spowodowanej kwarantanną. Zajęcia odbyły się w czwartek, 7 maja pod halą namiotową w Międzylesiu.
– Świetnie, że znów możemy korzystać ze sprzętu i akcesoriów szkolnej siłowni. Znacznie urozmaica to plan ćwiczeń i pozwala na pełne wykorzystanie potencjału zawodników oraz odpowiada na ich indywidualne potrzeby. Miła odmiana po wielu sesjach treningowych wykonywanych w ograniczeniu czterech ścian pokoju. Bezpośredni kontakt z chłopakami jest bezcenny! – relacjonuje p. Grzegorz Całczyński, trener personalny UKS ŻAGLE.