Witryna zrealizowana dzięki:

Turniej im. Żołnierzy Wyklętych w sobotę!

W dniu 3 marca 2018 r., tj. w sobotę, UKS Żagle organizuje halowy turniej piłki nożnej im. Żołnierzy Wyklętych, który odbędzie się w hali widowiskowo – sportowej w Falenicy przy ul. Poezji 5. Nasz turniej to w dużej mierze zmagania sportowe, ale również przekaz historyczno – patriotyczny. Tego dnia odwiedzi nas Pan Michał Gawriłow, pracownik Ośrodka Badań nad Totalitaryzmami w Warszawie. Przedstawi on młodym adeptom piłkarstwa historię Generała Fieldorfa Nila. Partnerami turnieju są Instytut Pamięci Narodowej, Mazowiecki Związek Piłki Nożnej oraz Ośrodek Badań nad Totalitaryzmami. Turniej dedykowany jest dla chłopców z rocznika 2004, jednak w tym roku zdecydowałem się również powołać kilku chłopców z rocznika 2005. W turnieju biorą udział chłopcy uczęszczający na UKS, ale bardzo chętnie zapraszamy również tych, którzy nie są aktualnie w jego strukturach. W tym roku będzie to czwarta edycja turnieju. Weźmie w nim udział 10 drużyn a nasz UKS wystawi dwa zespoły do rywalizacji.

TZW2018-net