Witryna zrealizowana dzięki:

Zwycięstwo rocznika 2010 w turnieju Victoria Cup

To była wyjątkowo udana niedziela (18.02.2018) dla chłopców z rocznika 2010, którzy reprezentowali barwy UKS Żagle na turnieju Victoria Cup. W rozgrywkach wzięły udział również następujące zespoły: Victoria Zerzeń (gospodarze), Kosa Konstancin (dwa zespoły), Marcovia Marki, Drukarz Warszawa, Respekt Halinów oraz Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, z których do półfinałów miały awansować po dwie najlepsze drużyny. W naszej grupie graliśmy z Kosą Konstancin, Victorią Zerzeń oraz Marcovią Marki. Pierwsze dwa mecze żaglowcy pewnie wygrali, natomiast z Marcovią rozegraliśmy dwu-mecz. W pierwszym spotkaniu ulegliśmy 3 do 4, natomiast w rewanżu pokonaliśmy rywala 4 do 0. W półfinale trafiliśmy na pierwszy zespół Kosy. Po regulaminowym czasie gry był remis 1-1, więc o awansie zdecydowała dogrywka w której strzeliliśmy 2 bramki. W finale spotkaliśmy się z zespołem Drukarza Warszawa. Tym razem dogrywka nie była już potrzebna – wygraliśmy 3-0. Po bardzo ładnej i ambitnej grze nasz zespół zajął I miejsce w całym turnieju, a królem strzelców (z 12 bramkami) został nasz zawodnik – Miłosz Filochowski.

Jestem bardzo zadowolony z postawy naszych zawodników. To był ich turniej. Graliśmy szybciej i ambitniej niż rywale. Dzięki temu piłka była częściej pod naszą kontrolą i pozwoliło to na strzelenie wielu bramek. Gratulacje dla całej drużyny! – powiedział po turnieju trener Michał Pielech