Witryna zrealizowana dzięki:

Turniej Małego Bohatera 2017 – relacja

W sobotę 27 maja odbyła się II edycja Turnieju Małego Bohatera. Tegoroczne wydarzenie zostało zorganizowane dla rocznika 2010.

Przyjechało do nas 7 zespołów z Warszawy i okolic. UKS Żagle jako gospodarz wystawił do rozrywek 3 drużyny.

Turniej miał formułę bez klasyfikacji końcowej. Każdy zawodnik otrzymał na koniec medal i dyplom, a drużyna – pamiątkowy puchar. Zostały również wręczone nagrody indywidualne: dla najlepszego zawodnika, najlepszego bramkarze oraz za bohaterską postawę.

Dużo się działo również poza boiskiem. Każda drużyna wzięła udział w grze edukacyjnej, podczas której młodzi zawodnicy dowiadywali się kim podczas II wojny światowej byli Zawiszacy i w jaki sposób ich odwaga pomogła ludności okupowanej Warszawy.

Każdy uczestnik turnieju mógł też wziąć udział w konkursach techniki indywidualnej oraz w loterii fantowej, gdzie główną nagrodą była piłka z autografem bramkarza Reprezentacji Polski – Łukasza Fabiańskiego.

Świetna pogoda, świetne humory i przede wszystkim rewelacyjna gra – tak mogę podsumować tegoroczny Turniej Małego Bohatera. Gratuluję wszystkim zawodnikom, którzy dzisiaj wyszli na boisko i stanęli do rywalizacji. Szczególnie chciałem podziękować Rodzicom, którzy doskonale przygotowali kawiarenkę i zatroszczyli się o to, aby nikt nie był głody – powiedział trener Michał Pielech

Program „Sport i nowoczesny patriotyzm – budowanie wspólnoty młodych Polaków” w ramach, którego odbył się turniej, jest realizowany dzięki wsparciu Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych.