Witryna zrealizowana dzięki:

Turniej Niepodległościowy 2017 – relacja

Za nami VI edycja Niepodległościowego Turnieju Piłki Nożnej. W tym roku do rywalizacji stanęło 12 zespołów z rocznika 2008: dwie drużyny gospodarzy i 10 ekip gości: SF Warszawa (dwa zespoły), Polonia Warszawa, Józefovia Józefów, AP Radość, Skrzydła Poznań, Szkółka Płock, ISL Lublinianka Ciecierzyn, UKS TKM Tomice oraz Soccer Academy.

Drużyny zostały podzielone na 3 grupy po 4 zespoły. Formuła była niezwykle wymagająca, aby walczyć o pierwsze trzy miejsca w całym turnieju należało wygrać swoją grupę. Udało to się drużynom Józefovii Józefów, UKS TKM Tomice oraz Soccer Academy. Pozostałe drużyny rywalizowały w małych finałach o miejsca 4-12.

Końcowa klasyfikacja:
1. UKS TKM Tomice
2. Soccer Academy
3. UKS TKM Tomice
4. Polonia Warszawa
5. ISL Lublinianka Ciecierzyn
6. SF Warszawa II
7. SF Warszawa I
8. UKS Żagle II
9. Szkółka Płock
10. UKS Żagle I
11. Skrzydła Poznań
12. AP Radość

Turniej został zorganizowany, aby uczcić 99. rocznicę odzyskania niepodległości. Rozpoczął się od odśpiewania hymnu narodowego. W trakcie turnieju zespoły brały udział w grze edukacyjnej podczas której odkrywano czym jest wolność. Mieliśmy również wizytę gościa specjalnego – Pana Michała Marszała, który w krótkiej pogadance ze wszystkimi zawodnikami przybliżył wydarzenia z 1918 roku oraz wyjaśnił jakie mają znaczenie na nasze życie dzisiaj.

W turnieju mieliśmy 100% frekwencję naszych zawodników. To dobrze, że na takie wydarzenia jest pełna mobilizacja ze strony zawodników oraz Rodziców, którzy jak zawsze byli ogromnym wsparciem przy organizacji, szczególnie jeśli mowa o kawiarence. Z pewnością organizacyjnie odnieśliśmy pełen sukces, natomiast sportowo zawsze mogło być lepiej, ale jesteśmy po prostu dobrymi gospodarzami – powiedział z uśmiechem trener Michał Pielech

Turniej został zorganizowany w ramach programu „Sport i Nowoczesny Patriotyzm – budowanie wspólnoty młodych Polaków”. Program SiNP realizowany jest dzięki wsparciu Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych.