Witryna zrealizowana dzięki:

Turniej Św. Józefa 2017 – relacja

Za nami już IV edycja turnieju Św. Józefa o zasięgu ogólnopolskim. W tym roku gościliśmy zespoły z Gdańska, Poznania, Wrocławia, Krakowa, Lublina, Płocka i Konstancina. Gospodarzy reprezentowały trzy zespoły. W sumie 10 drużyn zostało podzielonych na dwie grupy po pięć i rywalizowało ze sobą na zasadzie każdy z każdym. Następnie pięć najlepszych ekip z utworzyło Ligę Mistrzów, a druga piątka spotkała się ze sobą w Lidze Europejskiej.
W pierwszej fazie turnieju nasi „Żaglowcy” spisali się wyśmienicie – wygrywając obie grupy i zajmując jedno drugie miejsce! Dzięki temu wszystkie trzy drużyny awansowały do Ligi Mistrzów. Tam jednak musieliśmy uznać wyższość zespołów z Lublina (I miejsce) i Gdańska (II miejsce) ostatecznie zajmując III, IV i V miejsce.
Podczas rozgrywek dużą wagę przykładaliśmy do zasad fair play. W przerwie turnieju wszyscy zawodnicy zasiedli w auli, aby obejrzeć krótki film o zachowaniach fair play na światowych boiskach, który został podsumowany krótkim wykładem przez Mateusza Nagórskiego – koordynatora sekcji piłki nożnej UKS Żagle.
Pomiędzy meczami można było też wziąć udział w konkursach techniki indywidualnej oraz loterii fantowej, w której główną nagrodą była piłka z autografem bramkarza reprezentacji narodowej – Łukasza Fabiańskiego.

Cieszymy się, że mogliśmy gościć drużyny z całej Polski, z pewnością dodało to prestiżu temu wydarzeniu – powiedział trener Michał Pielech. – Możemy być dumni z występu naszych chłopaków na turnieju. Wszystkie trzy zespoły „Żagli” awansowały do rozgrywek Ligi Mistrzów, co stało się powodem wielkiej radości, ale też pokazało, że jesteśmy zgraną drużyną. Organizacyjnie sam turniej również przebiegł bez przeszkód, za co bardzo chciałbym podziękować osobom zaangażowanym w jego tworzenie oraz Rodzicom, którzy świetnie się spisali, dbając o to, aby nikt na turnieju nie chodził głodny. Za swoje wyjątkowe zaangażowanie chciałbym podziękować Pani Lidii Kłyszewskiej oraz Panu Pawłowi Kosieradzkiemu i Panu Przemkowi Klingerowi.

TurniejSwJozef2017