Witryna zrealizowana dzięki:

Turniej Żołnierzy Wyklętych 2018 – relacja

W minioną sobotę rozegraliśmy Turniej im. Żołnierzy Wyklętych. Turniej odbył się w przepięknej hali widowiskowo – sportowej w Falenicy przy ul. Poezji 5. Wśród dziesięciu drużyn uczestniczących w tym wydarzeniu nasze zespoły zajęły kolejno piąte (UKS Żagle II) i szóste (UKS Żagle I) miejsce. Rywalizacja przebiegała w sportowej i kulturalnej atmosferze. Na parkiecie rywalizowało ze sobą w sumie około stu chłopców. Z tego co wiem nikt z zawodników nie doznał kontuzji a gry było bardzo dużo. Każda z drużyn bez względu na zajmowane miejsce rozegrała pięć spotkań. Odwiedził nas Pan Michał Gawriłow, pracownik jednego z partnerów turnieju, Ośrodka Badań nad Totalitaryzmami im. Witolda Pileckiego. Przedstawił on młodym piłkarzom historię Generała Emila Augusta Fieldorfa ps. „Nil”. Chłopcy słuchali opowieści Pana Michała z wielkim zainteresowaniem. Partnerami turnieju byli również Mazowiecki Związek Piłki Nożnej oraz Instytut Pamięci Narodowej.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim ludziom dobrej woli zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie turnieju. Wśród nich są z pewnością Rodzice prowadzący turniejową kawiarenkę, która wspaniale funkcjonowała tj. Pani Zefiryna Bucior-Bartman, Pani Maria Lipka oraz Pan Marcin Korzeb. Są również Rodzice, którzy ofiarowali swoje wypieki do naszej kawiarenki, wszyscy chłopcy biorący udział w turnieju. Dali z siebie wszystko aby godnie reprezentować nasz UKS Żagle! Świetną pracę wykonał przedstawiciel „Młodej Kadry” Jakub Blankiewicz, który od wczesnych godzin porannych pomagał w organizacji dnia turniejowego. Przeprowadzał między innymi konkurs żonglerki oraz wiele prac pomocniczych.

Nasz UKS reprezentowali: Stanisław Korzeb, Krzysztof Zdon, Maciej Kuca, Tomas Lipka, Igor Malesza, Ian Makar, Jan Siekierzyński, Stanisław Tymiński, Mikołaj Piotrowski, Konrad Astrachancew, Bartek Bucior, Stefan Murawski, Franciszek Stefaniuk.

Klasyfikacja drużynowa:
1.Alfa Przymierze Rodzin Ursynów
2.Warszawska Akademia Piłki Nożnej
3.FC Komorów
4.AP Radość
5.UKS Żagle II
6.UKS Żagle I

7.UKS Dobre
8.UKS G81 Bemowo
9.KS Ożarowianka
10.KSP Księży Michalitów

Nagrody indywidualne:
Najlepszy zawodnik: Emanuel Czernik (Alfa Przymierze Rodzin Ursynów)
Najlepszy obrońca: Kacper Chudzik (WAPN)
Najlepszy bramkarz: Dorian Dylewski (FC Komorów)
Król strzelców: Paweł Górski (WAPN – 7 bramek)

Konkurs Żonglerki:
1.Szymon Ryk (AP Radość – 1441)
2.Rafał Napert (AP Radość – 1422)
3.Dominik Piotrowski (WAPN – 266)