Witryna zrealizowana dzięki:

Wiało nad Zegrzem!

Ahoj!
W niedzielę 18 września, korzystając z być może ostatnich ciepłych dni, Klub Żeglarski wybrał się na pływanie nad Zalew Zegrzyński. Przywitało nas piękne słońce i … bardzo silny wiatr – 5 w skali Beauforta. Po krótkim szkoleniu oraz otaklowaniu jachtu, wyszliśmy z portu na pagajach, co było nie lada wyzwaniem bo wiatr był dopychający. Załoga z pewnością otrzymała świetną lekcję radzenia sobie na wodzie w trudnych warunkach. Stawianie żagli, refowanie grota i robienie zwrotów przy takim wietrze i fali dochodzącej do 0,8m to już nie zabawa. Tutaj margines błędu jest bardzo mały. Po kilku godzinach świetnego pływania, wróciliśmy szczęśliwie do portu – oczywiście cali mokrzy od przelewających się przez nasz pokład fal. Na koniec wystarczyło tylko wybrać wodę z jachtu i sklarować szmaty.