Witryna zrealizowana dzięki:

Wypłynęliśmy na głębię

Tradycyjnie pod koniec listopada w Józefowie odbywają się zawody pływackie, na których nie może zabraknąć reprezentantów Szkoły i UKS Żagle. W tym roku było nas aż 21! O sile naszej kadry świadczył nie tylko aspekt ilościowy ale przede wszystkim jakościowy: kilka czwartych miejsc, 5 medali indywidualnych oraz dwa puchary w sztafetach to świetne wyniki, potwierdzające bardzo dobra formę naszych pływaków.
W czwartek 24 listopada startowały młodsze roczniki w których reprezentowało nas dwóch uczniów: Aleksander Pogorzelski oraz Filip Romanowski. Filip może mówić o prawdziwym pechu, ponieważ do podium w grzbiecie zabrakło mu jedynie 0,71 s.
Następnego dnia w szranki stanęli przedstawiciele starszych roczników od 5. klasy szkoły podstawowej po 3 gimnazjum. I tu również powietrze było gęste od emocji. Najpierw Staś Gancarczyk, Grześ Rydzik, Ignacy Łoza, Aleksander Łasak zdobywali doświadczenie zawodnicze a cały start szkoły podstawowej przypieczętował Maciej Pietrzyk inkasując złoty medal na 50 m. stylem dowolnym klas 5.
Potem przyszła kolej na gimnazjum. Tu było podobnie, niezwykle cenne doświadczenie startowe w konkurencjach indywidualnych zdobywali: Oliwier Dobrowolski, Grzegorz Kłyszewski, Krzysztof Wójcik, Piotr Nita-Jagielski, Jan Pakuła, Rafał Szcząchor, Stanisław Zapała oraz Miłosz Ilczuk. W strefie medalowej natomiast znaleźli się: Krystian Nowiński ze srebrem w żabce klas 1., Adam Gaik ze srebrem w żabce klas 2 oraz Maksymilian Dobrowolski ze srebrem w grzbiecie i brązem w stylu dowolnym klas 3 Gim. Na podkreślenie zasługują również start ‘tak zwanych sportowych pechowców’, czyli zawodników zajmujących miejsca czwarte w swych konkurencjach i tak: Jakubowi Blankiewiczowi do podium w stylu dowolnym zabrakło 0.18 s., Krzysztofowi Wójcikowi niecałe 2s. w stylu grzbietowym, Maksymilianowi Łazarskiemu 3s. w grzbiecie a po bratobójczym pojedynku Hubert Nowiński musiał uznać wyższość kolegi z drużyny i ostatecznie na 50m. żabką zameldował się tuż za podium.
Bardzo dobre wyszkolenie, równy poziom oraz świetna dyspozycja dnia zdecydowały o sukcesach naszych sztafet. W kategorii klas drugich wzmocniona o dwóch pierwszoklasistów nasza drużyna zajęła 3. Miejsce. W klasach trzecich natomiast żaglowa czwórka wypływała złoto- tu również mieliśmy wzmocnienie od młodszych kolegów!
Podsumowując należy stwierdzić, iż nasi młodzi, utalentowani pływacy wypłynęli na prawdziwą głębie swoich talentów – brawo chłopaki.

Pełna lista pływaków i ich wyniki:
Aleksander Pogorzelski- klasa 4: 18 miejsce w kraulu i 9. w grzbiecie;
Filip Romanowski- klasa 4: 8. miejsce w kraulu i 4. w grzbiecie;
Maciej Pietrzyk- klasa 5: 1. miejsce w kraulu i 9. w żabce;
Grzegorz Rydzik- klasa 5: 14. miejsce w kraulu i 11. w grzbiecie;
Stanisław Gancarczyk- klasa 5: 25. miejsce w kraulu i 13. w grzbiecie;
Aleksander Łasak- klasa 6: 9.miesjce w kraulu i 7. w żabce;
Ignacy Łoza- klasa 6: 11.miejsce w kraulu i 5. w grzbiecie;
Krystian Nowiński- 1Gim: 7.miejsce w kraulu, 2. w żabce oraz brąz w sztafecie klas 2.;
Oliwier Dobrowolski- 1Gim: 12.miejsce w kraulu, 6. w grzbiecie oraz brąz w sztafecie klas 2.;
Stanisław Zapała- 1Gim: 17.miejsce w Kraulu i 7. w grzbiecie;
Miłosz Ilczuk- 1Gim: 19.miejsce w kraulu i 6. w żabce;
Jakub Blankiewicz- 2Gim: 4.miejsce w kraulu, 9. w grzbiecie oraz brąz w sztafecie klas 2.;
Krzysztof Wójcik- 2Gim: 7.miesjce w kraulu, 4. w grzbiecie oraz złoto w sztafecie klas 3.;
Hubert Nowiński- 2Gim: 11.miesjce w kraulu, 4. w żabce oraz złoto w sztafecie klas 3.;
Piotr Nita-Jagielski- 2Gim: 14.miejsce w kraulu, 13. w grzbiecie;
Adam Gaik- 2Gim: 15.miesjce w kraulu, 3. w żabce oraz brąz w sztafecie klas 2.;
Jan Pakuła- 2Gim: 17.miesjce w kralu i 10. w grzbiecie;
Grzegorz Kłyszewski- 2Gim: 18.miesjce w kraulu i 7. w grzbiecie;
Rafał Szcząchor- 2Gim: 22.miesjce w kraulu i 11. w grzbiecie;
Maksymilian Dobrowolski- 3Gim: 2.miejsce w grzbiecie, 3. w kraulu oraz złoto w sztafecie klas 3.;
Maksymilian Łazarski- 3Gim: 6.miesjce w kraulu, 4. w grzbiecie oraz złoto w sztafecie klas 3.

ply4_f