Witryna zrealizowana dzięki:

XII Turniej Szachowy Szkoły Żagle

W sobotę 12 marca odbył się XII Turniej Szachowy o tytuł Mistrza Szkoły Żagle. Do rywalizacji o miano najlepszego przystąpiło 25 uczniów naszej szkoły z Falenicy i Międzylesia, 2 uczennice Strumieni oraz jeden uczeń z przedszkola Promienie. Zacięta walka trwała do ostatniej, 7 rundy. Ostatecznie zwycięzcą w kategorii „Beniamin”, a zarazem mistrzem szkoły została Marysia Siekańska. Zwycięzcą w kategorii „Junior” okazał się Franek Trzeciak, który tym samym obronił rok temu zdobyty tytuł. Do rywalizacji na szachownicy przystąpiło również 10 ojców. Tutaj zwycięzcą okazał się Pan Janusz Siekański, wygrywając wszystkie 7 partii. XII Turniej Szachowy zakończył się wręczeniem pucharów dla najlepszych i dyplomów dla każdego biorącego udział w rywalizacji. Organizatorzy dodatkowo nagrodzili medalem najmłodszego zawodnika turnieju Adasia Pogorzelskiego oraz najlepszego zawodnika z klasy 1 – Antka Górala, a także z klasy 2 – Tobiasza Dudę.

KLIKNIJ – wyniki rywalizacji uczniów

KLIKNIJ – wyniki rywalizacji Rodziców

Po turnieju widzimy potrzebę zakupienia do szkoły zegarów szachowych. Już rozpoczęliśmy zbiórkę pieniędzy. Niestety nie są one tanie, dlatego też prosimy o wsparcie rodziców, aby umożliwić naszym uczniom profesjonalne rozgrywanie partii szachowych nie tylko na turniejach, ale również na zajęciach szachowych.

Klasyfikacja w kategorii „Beniamin” (klasy 0-3)

1. Siekańska Maria
2. Góral Jan
3. Szulec Marcel

Klasyfikacja w kategorii „Junior” (klasy 4-6)

1. Trzeciak Franciszek
2. Siekańska Zuzanna
3. Szwedziński Karol

Klasyfikacja w kategorii „Rodzice”

1. Siekański Janusz
2. Szwedziński Wojciech
3. Trzeciak Dariusz