Witryna zrealizowana dzięki:

Żagle ‘06 kontrolnie z Mazurem Karczew

Kilka tygodni temu zespół rocznika 2006 rozegrał mecz kontrolny ze swoimi rówieśnikami z Mazura Karczew.
Było to nasze pierwsze spotkanie na powietrzu po długim okresie zimowym. Mimo braku dwóch kluczowych zawodników w naszym zespole rozegraliśmy bardzo dobre zawody.
Od początku narzuciliśmy przeciwnikom swój styl gry, spychając ich do głębokiej defensywy. Na efekty nie trzeba było długo czekać i doczekaliśmy się pierwszej bramki.
Bramka ta zadziałała mobilizująco na gospodarzy, którzy w kila minut wyszli na jednobramkowe prowadzenie. Warto zaznaczyć, że przeciwnik grał bardzo agresywnie, momentami wręcz brutalnie. Ale nasi chłopcy odpowiadali spokojem i konsekwentną grą piłką.
Po kilku minutach wyszliśmy na prowadzenie, którego już nie oddaliśmy do końca i ostatecznie wygraliśmy 13:6.
Cieszy fakt, że już w tym okresie potrafiliśmy rozegrać kilkanaście ciekawych akcji, długo utrzymywać się przy piłce, zagrać kilka prostopadłych podań ze środka pola, otwierających drogę do bramki. Była wzajemna asekuracja, tworzyliśmy jeden zespół, czego efektem było w pełni zasłużone zwycięstwo. Brawo chłopcy!!
Kolejne emocje już niebawem. 30 maja jedziemy na ogólnopolski turniej do Radomia, gdzie wystąpi 20 zespołów.