Witryna zrealizowana dzięki:

Żagle pierwsze w Turnieju „Zośki”

W sobotę 3 lutego w hali przy ulicy Poezji 5 Uczniowski Klub Sportowy Żagle zorganizował pierwszą edycję Turnieju Pamięci Tadeusza „Zośki” Zawadzkiego. W zawodach, które dedykowane były dla szóstoklasistów wzięło udział 9 zespołów: Mazur Radzymin (dwie drużyny), MKS Polonia Warszawa, Bór Regut, Balcan Team, Przymierze Rodzin Ursynów, Sokół Serock, UKS Żagle (dwie drużyny).

Oprócz rywalizacji sportowej zawodnicy wysłuchali pogadanki nt. życia bohatera „Kamieni na szaniec”, którą wygłosił Filip, harcerz z drużyny „Zośki”. W trakcie turnieju odbył się konkurs żonglerski, a rodzice i zawodnicy mieli możliwość spróbować pysznych ciast w Żaglowej kawiarence (DZIĘKUJEMY RODZICOM ZA ORGANIZACJĘ!).

Pierwszy Turniej „Zośki” za nami. Zależy nam, aby podczas naszych turniejów opowiadać o polskich bohaterach, aby uczestnikom i sobie samym wskazywać odpowiednie wartości, a także ważne cechy charakteru o które warto, abyśmy codziennie walczyli – powiedział organizator turnieju, trener Mateusz Nagórski.

W finale turnieju spotkały się zespoły Boru Regut i UKS Żagle I. Mecz był bardzo zacięty i wyrównany, ale zakończył się wynikiem 0:0, więc o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne. Decydującą bramkę dla UKS Żagle zdobył Mikołaj Piotrowski. UKS Żagle został zwycięzcą całego turnieju, a najlepszym zawodnikiem został wybrany Franciszek Stefaniuk.

Serdecznie dziękujemy księgarni „Zaczytanie” (znajdującej się nieopodal stacji PKP Michalin), która podarowała książki „Kamienie na szaniec” dla wyróżnionych zawodników!

IMG-2289

IMG-2282

FullSizeRender(2)