Witryna zrealizowana dzięki:

Żagle zabiegają o formę- RunŻagledon 2020!

Patrząc na zajęcia wychowania fizycznego, realizowane we wrześniu w Międzylesiu nieodparcie można było odnieść wrażenie, iż bez mała wszyscy uczniowie od klasy 4 SP po 3 LO zabiegali – i to dosłownie- o swoją wytrzymałość ciała i ducha.
Efekt zajęć biegowych, które tradycyjnie zespół nauczycieli wychowania fizycznego realizuje na początku roku szkolnego we wrześniu przez plan lekcji, gdy niejednokrotnie 3 klasy mają jednocześnie wf, został skutecznie spotęgowany, dzięki czemu na usta ciśnie się stwierdzeni: iż Żagle bieganiem stoją!
Uczniowie w ten sposób nie tylko przygotowywali się do sprawdzianów lekkoatletycznych ale i przy okazji realnie podnosili wydolność tlenową, będąca dobra bazą do późniejszego budowanie formy we wszystkich preferowanych przez nich dyscyplinach sportowych.
W związku z doskonały wybieganiem naszych uczniów w najbliższy czwartek i piątek (o ile pozwoli pogoda) planowa jest organizacja pierwszego żaglerskiego biegu z przeszkodami pod nazwą RunŻagledon 2020.

Uczniowie będą mieli do przebiegnięcia kilkusetmetrową trasę krosową wytyczona na terenie szkoły na której, do pokonanie czekać będzie szereg przeszkód. Klasyfikacja będzie odbywała się osobno dla każdego rocznika szkoły podstawowej oraz wspólnie dla całego LO.
Zapisy i dodatkowe szczegóły można uzyskać u organizatora: Huberta Dziuby lub pod adresem: hubert.dziuba@ukszagle.pl .

Plakat: RunŻAGLEdon 2020

Zapraszamy serdecznie!