Witryna zrealizowana dzięki:

Inauguracja programu Młoda Kadra 2020

Praktyka szkoleniowa podpowiada, iż im starsi uczniowie tym trudniej znaleźć im miejsce w proponowanych przez UKS Żagle zajęciach sportowych. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele.
Niemniej, o ile z wiekiem spada motywacja do uczestniczenia w treningach sportowych w roli zawodnika, obserwowane jest zjawisko żywego zainteresowania uczestniczeniem w nich po drugiej stronie lustra’, w innym charakterze (np. pomocnika trenera, sędziego etc.).
Jest to bardzo pozytywne zjawisko, ponieważ otwiera przed chłopcami zupełnie nowe możliwości rozwoju. Uczniowie mogą dzięki temu wiele się nauczyć- podpatrując czy pomagając trenerom, szkoleniowcy zaś mogą pomóc im w odnalezieniu swojego miejsca w kulturze fizycznej, urozmaicając i uatrakcyjniając jednocześnie paletę form realizowania swoich treningów- tak w skrócie można scharakteryzować projekt Młoda Kadra!
7 października o 12:20 zostanie zainagurowany czwarty już sezon pracy w ramach programu Młoda Kadra w którym trenerzy UKS Żagle odkrywać będą arkana sportu zainteresowanym i zaangażowanym uczniom. W tym roku przygotowaliśmy 3 ścieżki rozwoju: zarządzanie w sporcie, triathlon oraz dziennikarstwo sportowe. Gościem specjalnym spotkanie inauguracyjnego będzie Radosław Paczuski- wielokrotny Mistrz Polski, Europy i Świata w K1 oraz Kickboxingu aktualnie zawodnik federacji ACA.
Na spotkanie zapraszamy wszystkich uczniów klas 8 SP i 1 LO oraz chetnycn uczniów klas 2-3 LO.
Po spotkaniu chętni uczniowie mogli pobrać ulotki informacyjne i zasięgnąć informacji bezpośrednio u prowadzących oraz dotychczasowych uczestników programu.

Serdecznie wszystkich zapraszamy!!!