Witryna zrealizowana dzięki:

ZWYCIĘSTWO GOSPODARZY NA TURNIEJU ŚW. JÓZEFA

W miniony weekend odbył się długo wyczekiwany turniej im. Św. Józefa.

Na turnieju wzięło udział 9 drużyn – Advit Wiązowna, dwie ekipy z Warszawskiej Akademi Fotbolu, AP Wawer, Bór Regut, Skrzydła Poznań, piłkarska ferajna oraz dwie drużyny gospodarzy, czyli UKS ŻAGLE. Na uwagę zasługuje fakt, że drużyna Skrzydła Poznań jest to szkoła współpracująca ze Stowarzyszeniem STERNIK i przyjechała specjalnie do nas na turniej. W tym roku graliśmy pod hasłem „gram fair play”, równo w połowie turnieju wystąpił „gość specjalny” w postaci p. Rafała Szałajko, który podkreślił hasło naszego turnieju wygłaszając wspaniałe przemówienie odnośnie fair play angażując tym samym najmłodszych zawodników i kibiców do podjęcia danego tematu.

Na samym turnieju, zgodnie z przewidywaniami było mnóstwo emocji, dużo niesamowitych akcji i i wyrównanej gry a podkreśleniem samych rozgrywek było dużo pięknych bramek, których nie powstydziłby się sam Robert Lewandowski.

Najlepsza w rozgrywkach okazała się drużyna ŻAGLE II remisując tylko jedno spotkanie, na drugim miejscu ze świetnym bilansem bramkowym (najwięcej strzelonych bramek) zajęła drużyna AP Wawer, natomiast podium dopełniła drużyna Warszawskiej Akademi Fotbolu. Nasza druga drużyna UKS ŻAGLE I zajęła 5 miejsce.

W przerwach między meczami zawodnicy, wraz z kibicami i rodzicami mieli okazję skorzystać z kawiarenki, gdzie czekało smaczne i słodkie przekąski oraz gorąca kawa, herbata i owoce na zimno – nad całą kawiarenką czuwali rodzice naszych zawodników, za co serdecznie dziękujemy. Podczas święta Józefa zawodnicy mogli wziąć udział w loterii fantowej oraz w konkursie żonglerki ze wspaniałymi nagrodami.

Całe zmagania podkreślił i zakończył doskonałą mową prezes klubu UKS ŻAGLE- p. Kamil Wołoszka podkreślając postawę św. Józefa oraz jego postawę fair play, która przekłada się nie tylko na sport, ale i życie codzienne.

Raz jeszcze dziękujemy wszystkim rodzicom zaangażowanym w organizacje turnieju, kawiarenkę oraz loterie fantową i zapraszamy na kolejną edycję Turnieju św. Józefa- już za rok!