3 miesiące z tenisem ziemnym

Roger Federer – jeden z najlepszych zawodników w historii tenisa ziemnego po raz pierwszy sięgnął po rakietę w wieku 8 lat. Okres szkolny to najlepszy czas, aby zacząć przygodę z tenisem. Tenis to świetny sport dla dzieci ponieważ:

– Rozwijają koordynację ruchową oraz sprawność fizyczną
– Bardzo dobrze wpływa na rozwój intelektualny oraz koncentrację
– Uczy sportowej rywalizacji oraz dyscypliny
– Pozytywnie „rozładowuje” nadmiar energii
– Rozwija umiejętności społeczne oraz uczy pracy zespołowej

Celem zajęć jest opanowanie umiejętności techniczno – taktycznych, aby dzieci czerpały przyjemność z gry na korcie, grały na punkty ale przede wszystkim bawiły się w gronie rówieśników.

Sekcja tenisowa jest to nowy projekt Uczniowskiego Klubu Sportowego ,, Żagle” działająca od września 2017. Zajęcia prowadzone są na kortach nowo powstałego klubu tenisowego ,,Pasja” (200 metrów od szkoły) pod okiem profesjonalnych trenerów.
Zajęcia odbywają się w poniedziałki 13.30-15.00 i 15.30-17.00 oraz środy 13.30-15.00 i 15.30-17.00.

Zapraszamy, mamy jeszcze wolne miejsca!