Witryna zrealizowana dzięki:

Audycja Radia Warszawa „Duchowość i psychologia”

Mateusz Nagórski z UKS Żagle wziął udział w audycji Radia Warszawa „Duchowość i psychologia”. Trener UKS opowiedział o wychowywaniu przez sport.

– Każda praca dziećmi czy młodzieżą jest nie tylko przekazywaniem wiedzy, ale zawiera w sobie element wychowawczy, oddziaływania na naszych podopiecznych. W UKS Żagle działamy według programu wychowawczego, który ma wzmacniać przekaz szkoły – powiedział Mateusz Nagórski.

Trener opowiedział szczegółowo o narzędziach, które funkcjonują w Uczniowskim Klubie Sportowym, a które mają pomagać kształtować odpowiednie cechy charakteru.

Poprzez sport można zdobywać takie cechy jak męstwo, systematyczność, pracowitość. Staramy się tworzyć przyjazną przestrzeń dla chłopców. Aby mieli poczucie, że mogą popełniać błędy, które są normalnym elementem przygody sportowej, a później także życiowej – dodał trener UKS Żagle.

Zachęcamy do odsłuchania całej audycji z 9 kwietnia:
http://radiowarszawa.com.pl/nasze-audycje/duchowosc-i-psychologia/