Witryna zrealizowana dzięki:

Sukcesy w sekcji Judo!

Dnia 10 kwietnia w warszawskim klubie UKJ „RYŚ Warszawa” odbyła się III Liga Funny Judo. Klub ten to miejsce w którym podjął treningi i spędził w nim całą sportową karierę dwukrotny olimpijczyk, medalista Mistrzostw Świata i Europy Tomasz Adamiec. Barwy tego klubu reprezentował również wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, reprezentant kraju, trener najmłodszych judoków UKS „Żagle” Tomasz Głuszyk.

W turnieju udział wzięło 342 zawodników z 32 dwóch klubów. Barwy naszego UKS-u reprezentowało tym razem ośmiu zawodników. Walki były bardzo zacięte i stojące na wysokim poziomie, biorąc pod uwagę wiek uczestników.

Dla naszych „ORŁÓW” III Liga przybrała bardzo wychowawczy charakter co zresztą jest ważnym elementem uprawiania tej dyscypliny, bowiem czując się bardzo mocno po poprzednich edycjach przyjechali po zwycięstwa i złote medale. Niestety zabrakło koncentracji i pokory. Popełniając szkolne błędy z klasą musieli przyjmować porażki.

Wyniki jednak uspakajają. Młodsi koledzy stanęli na wysokości zadania. Każdy zawodnik stoczył cztery walki.

Odpowiednio w kategoriach wagowych:

  • Tobiasz Duda – I miejsce;
  • Jonasz Filochowski – I miejsce;
  • Tadeusz Szulejewski – III miejsce (udany debiut);
  • Jakub Borek – III miejsce;
  • Ksawery Kułakowski – III miejsce;
  • Franek Kamiński – III miejsce;
  • Benedykt Oleszczyk – III miejsce;
  • Jan Kwiecień – IV miejsce.

Przed nami IV i ostatnia Liga Funny Judo Warszawskiej Olimpiady Maluchów.

Bardzo dziękujemy Rodzicom za poświęcony czas i już dziś zapraszamy na IV Ligę, która odbędzie się w czerwcu na warszawskim Żoliborzu o czym w porę Państwa poinformujemy.