Witryna zrealizowana dzięki:

Bojerem po Zegrzu!

W ubiegłą niedzielę (29 stycznia) Klub Żeglarski wziął udział w zajęciach z żeglarstwa lodowego, które poprowadziła specjalnie dla nas sekcja bojerowa Yacht Klubu Polska.

Swoją przygodę zaczęliśmy w porcie w Nieporęcie. Najpierw czekało nas przygotowanie bojera do latania, czyli mocowanie płóz i żagla oraz poznanie ogólnych zasad działania tego pojazdu. Następnie wyszliśmy na zmarzniętą taflę zalewu Zegrzyńskiego, gdzie zaczęła się prawdziwa zabawa. Emocje z tym związane są nie do opisania, w końcu 'leci się’ z prędkością 50-70 km/h będąc zaledwie 30cm nad lodem. Wszystkim naszym młodym żeglarzom poszło świetnie. Warunki pogodowe również temu sprzyjały: gładki lód, silny wiatr i piękne słońce – jednym słowem przepis na sukces – relacjonuje opiekun Klubu Żeglarskiego Michał Pielech.