Witryna zrealizowana dzięki:

Ciężka jesień dla zawodników z rocznika 2008

Drużyna UKS Żagle 2008 prowadzona przez trenera Michała Pielecha zakończyła jesienną rundę rozgrywek ligi MZPN. W naszej grupie rywalizowało w sumie 5 zespołów, w związku z czym rozegraliśmy 8 meczów. Poziom rozgrywek był wysoki, naszemu zespołowi udało się wygrać zaledwie 2 mecze, jeden zremisować i niestety odnieśliśmy 5 porażek. Kilka meczów było poza naszym sportowym zasięgiem, ale były też pojedynki, w których do przerwy prowadziliśmy, lecz niestety później oddaliśmy inicjatywę rywalom i w konsekwencji przegraliśmy. Takie spotkania z pewnością uczą pokory. Na koniec rywalizacji w grupie zajęliśmy przedostatnie miejsce w grupie. Teraz czeka nas zimowa przerwa w rozgrywkach, którą wykorzystamy na okazyjną rywalizację w meczach towarzyskich lub turniejach. Liczymy na to, że trochę oddechu od cotygodniowych zmagań spowoduje poczucie „głodu” rywalizacji w naszych zawodnikach i rundę wiosenną rozpoczniemy z nowym entuzjazmem.

Tak rundę jesienną podsumował trener Michał – Jesień była dla nas ciężka. Chłopcy trafili do nowej szkoły, pojawiło się sporo nowych obowiązków, również związanych z treningami, dużo zmian na raz z pewnością nie było ułatwieniem. Sportowo szkoda dwóch meczów, które były w naszym zasięgu, ale zabrakło nam charakteru i doświadczenia, aby je wygrać. Dzięki dobrze grającym rywalom, wiemy gdzie są braki i nad czym będziemy intensywnie pracować w przerwie zimowej.