Witryna zrealizowana dzięki:

Szermiercze wypady również w Międzylesiu

Listopadowe bloki z wychowania fizycznego w klasach realizowane są pod jednym hasłem: SZERMIERKA! Ich celem jest przybliżenie naszym uczniom tej pięknej i niezwykle trudnej dyscypliny sportowej. Bardzo pomocna w promocji fechtunku jest dla nas Sekcja Szermierki KS Warszawianki, która nie tylko udostępnia nam salę treningową ale jest również miejscem gdzie pod czujnym okiem trenerów nasi chłopcy zdobywają podstawową wiedzę i umiejętności oraz mają okazję odbyć, być może pierwszy w swoim życiu pojedynek na broń białą. Zajęcia tradycyjnie kończy pełna emocji rywalizacja na specjalnym przyrządzie mierzącym (tak ważny w każdej dyscyplinie) refleks.

Postawa naszych chłopaków na zajęciach jak i ich opinie po treningu są bardzo pozytywne. Warto również nadmienić, iż trenerzy z ‘Warszawianki’ są otwarci i gotowi na szerszą współpracę z naszą szkołą, która może zaowocować utworzeniem w również w Międzylesiu sekcji szermierczej.

Jeśli zatem wśród naszych uczniów z klas 4-6 byłby ktoś, zainteresowany rozpoczęciem lub kontynuowaniem sportowej przygody z tą widowiskową dyscypliną proszony jest o kontakt z biurem UKS pod adresem: biuro@ukszagle.pl.

cof

cof

cof