Witryna zrealizowana dzięki:

DEICHMANN 2017 – UKS Żagle reprezentują 3 drużyny

W tegorocznej edycji Minimistrzostw Deichmanna rywalizują trzy drużyny UKS Żagle. Dwa zespoły rocznika 2008, grające jako Australia i Urugwaj w grupie U-9 oraz jeden zespół rocznika 2010 – Francja (U-7). Oba roczniki są prowadzone przez trenera Michała Pielecha.

U-9
AUSTRALIA 3 – 1 Brazylia
AUSTRALIA 4 – 1 Belgia

URUGWAJ 0 – 4 Rumunia
URUGWAJ 3 – 5 Portugalia

Oba zespoły z rocznika 2008 zagrały dobre mecze. Drużyna Urugwaju trafiła na znacznie silniejszych rywali. Pomimo dobrej gry, nie udało się wygrać meczu, chociaż potrafiliśmy sobie stworzyć sporo sytuacji bramkowych, ale nie zawsze udało się je zakończyć sukcesem. Dużo lepiej tego dnia poszło Australii. Odwaga w grze 1 na 1 oraz niezwykła determinacja całej drużyny pozwoliły na dwie wysokie wygrane. Gratulacje! – powiedział trener Michał.

U-7
FRANCJA
4 – 1 Polska
FRANCJA 6 – 1 Peru
FRANCJA 3 – 3 Brazylia

Chłopcy zagrali bez kompleksów. Pewnie w defensywie i odważnie w ofensywie. Pełen emocji okazał się mecz przeciwko Brazylii. Przegrywając 1 – 3 na kilka minut przed końcem spotkania, udało się doprowadzić do remisu. Jeszcze w ostatnich akcjach meczu, zarówno rywale jak i my, mieliśmy wyborowe okazje na strzelenie zwycięskiej bramki, ale nikomu się to nie powiodło. Emocji było tyle, że niektórzy rodzice zdarli sobie pożądanie gardło wspierając naszych żaglowców – powiedział trener Michał.