Witryna zrealizowana dzięki:

Szybcy i ściekli na Biegu Konstytucji 3. Maja 2017

Fenomenalnie zaprezentowali się biegacze UKS Żagle, podczas inaugurującego warszawska triadę biegową, tegorocznego Biegu Konstytucji 3-go maja.

Klub reprezentowało dwóch zawodników: Patryk Pawłowski oraz Tomasz Skiba. Obydwaj Panowie ciężko przygotowywali się do sezonu i teraz widać że się opłacało.

Chłopaki bardzo dobrze rozegrali taktycznie ten bieg. Najpierw wystartowali z 2 strefy, czyli z zawodnikami biegnącymi w przedziel 20.00-22.30, potem spokojnie pokonali pierwszą wymagającą przeszkodę: długi podbieg Agrykolą, następnie do 4 kilometra trzymali się razem biegnąc bardzo równym tempem w granicach 4.00 i dopiero na ostatnich 500 metrach nieznacznie się rozłączyli finiszując w swoich indywidualnych stylach.

Fenomenalne wyniki: Patryk pokonał dystans 5 km w 20.39 co uplasowało go na 237 miejscu w kategorii Open, Tomek natomiast ukończył bieg w 20.23, dzięki czemu znalazł się na 210 miejscy w kat. Open, nie tylko pokazują fantastyczną formę naszych młodych sportowców ale i dają projekcję wielkiego potencjału, który będziemy jeszcze rozwijać. Pragniemy przypomnieć, że bieg ukończyło ponad 5000 uczestników, więc wyniki naszych chłopaków biorąc pod uwagę ich młody wiek są wybitne!

Reprezentanci klubu biegacza tym startem zasłużyli na miano szybkich i wściekłych i mamy nadzieję, że kolejne starty tylko potwierdzą ten przydomek!