Witryna zrealizowana dzięki:

Drugi raz wygrywamy turniej Victoria Cup dla rocznika 2010

W niedzielę 16 grudnia dwie drużyny z rocznika 2010 UKS Żagle wzięły udział w turnieju Victoria Cup w Falenicy. Drużyna z porannej grupy dzielnie walczyła w silnej grupie, ale niestety nie udało się nam awansować do półfinałów. Awans był tylko dla pierwszych 2 drużyn z 6, a my zajęliśmy 5. miejsce grupie. Znacznie lepiej poszło drużynie z popołudniowej grupy. Wygraliśmy wszystkie mecze i z pierwszego miejsca awansowaliśmy do półfinału, w którym czekał na nas zespół Rakovii Warszawa. Ten mecz trzymał w napięciu dosłownie do ostatnich sekund. Jeszcze na 50 sekund przed końcem meczu przegrywaliśmy 0-1. Ale udało się wyrównać, a potem na 7 sekund przed końcem zadać drugi cios i awansować do finału, w którym pokonaliśmy 3-0 zespół Józefovii Józefów. Królem strzelców całego turnieju został nasz zawodnik: Miłosz Filochowski, który strzelił 15 goli w 7 meczach! Nasz zespół z rocznika 2010 tryumfował po raz drugi z rzędu w turnieju Victoria Cup.
Jestem bardzo zadowolony i dumny z postawy naszych zawodników. Stanowiliśmy jedną drużynę, nawzajem się motywując i sobie pomagając. To właśnie ta atmosfera jedności i wiary do końca dały nam piękne zwycięstwo w półfinale i potem w finale. Wszystkim naszym zawodnikom grającym tego dnia na turnieju w Falenicy należą się ogromne brawa – powiedział po turnieju trener Michał Pielech