Witryna zrealizowana dzięki:

Graliśmy w finałach wojewódzkich!

Zespół UKS Żagle 2010 wziął udział w środę 25 kwietnia w Wielkim Finale Województwa Mazowieckiego w XVIII edycji turnieju „Z podwórka na stadion” o puchar Tymbarku. Rozgrywki odbyły się w ośrodku sportowym w Miętnem koło Garwolina. Droga do finałów była długa i nie łatwa. Musieliśmy przedrzeć się wcześniej przez dwa turnieje eliminacyjne. W finałach wojewódzkich w kategorii U-8 chłopców wzięło udział 18 najlepszych drużyn z całego Mazowsza, w tym nasza. Ponadto tego dnia rozgrywki mieli również chłopcy U-10 oraz dziewczynki, w sumie prawie 50 drużyn.

Z pewnością to duży zaszczyt dla całej drużyny, że mogliśmy dzisiaj się tutaj znaleźć i wziąć udział w finałach. Poziom wszystkich drużyn na tym etapie jest już bardzo wysoki. W grupie pierwsze dwa mecze zremisowaliśmy 1-1. Ten pierwszy to był szczęśliwy remis dla nas, bo rywal miał więcej okazji na strzelenie gola. W drugim było dokładnie na odwrót, to my przeważaliśmy, ale nie udało się strzelić gola na wagę zwycięstwa. Ostatni mecz w grupie to już nasza wysoka wygrana. Zajęliśmy drugie miejsce w grupie, ale niestety nie wystarczyło to do awansu do 1/4 finału. Całe rozgrywki, które zaczęły się już na jesieni 2017 to była piękna, choć momentami trudna przygoda. Jestem dumny z postawy naszych zawodników na każdym etapie, dali z siebie wszystko! – powiedział po turnieju trener Michał Pielech

TYMBARK-U8