Witryna zrealizowana dzięki:

Najmłodsi piłkarze gospodarzami turnieju!

W minioną sobotę 21 kwietnia na boisku szkolnym w Falenicy nasi najmłodsi piłkarze z rocznika 2011 byli gospodarzami Turnieju Małego Bohatera. Rywalizowało ze sobą 9 zespołów, a w tym aż trzy drużyny UKS Żagle. Padło mnóstwo pięknych goli a pogoda była zamówiona na ten dzień -przyświecało nam od rana słońce. W turnieju obowiązywała formuła bez punktowa, więc każda drużyna dostała puchar za udział a zawodnicy medale. Nagrodziliśmy również najlepszego bramkarza turnieju, zawodnika turnieju, najlepszego strzelca z konkursu indywidualnego oraz piłkarza, który wyróżnił się bohaterską postawą na boisku (tutaj nasz zawodnik Antoni Fijałkowski). W loterii fantowej szczęśliwy zawodnik z Piłkarskiej Ferajny wygrał oryginalną piłkę z podpisem Łukasza Fabiańskiego. Chłopcy oprócz rywalizacji piłkarskiej mogli również wziąć udział w grze dydaktyczno-patriotycznej i poznać historię  oraz zadania specjalne najmłodszych harcerzy w czasach okupacji – tzw. Zawiszaków. Chciałbym bardzo podziękować naszym piłkarzom za obecność i zaangażowanie, gościom za przybycie, Rodzicom z naszego rocznika za pomoc w loterii fantowej, w organizacji i obsłudze kawiarenki i pomoc w sprzątaniu, a także wszystkim tym, którzy pomagali i wspierali naszą inicjatywę – powiedział Dawid Woźniakowski, trener UKS Żagle 2011, organizator Turnieju Małego Bohatera.

Turniej został zrealizowany dzięki wsparciu Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych w ramach autorskiego programu UKS Żagle „Sport i nowoczesny patriotyzm”.

TMB2018-01

TMB2018-02