Witryna zrealizowana dzięki:

Historyczny sukces koszykarzy

Wtorek 14 listopada okazał się bardzo udany dla sekcji koszykówki szkoły Żagle! Tego dnia nasi najmłodsi koszykarze (U11) wywalczyli świetne, drugie miejsce w organizowanym w zespole szkół przy ulicy Bajkowej turnieju koszykówki dla klas 5.

Drużyna w składzie: Franciszek Stębelski, Fili Romanowski, Dominik Krauz, Michał Wróblewski, Szymon Zejer, Tomasz Chmielewski, Jakub Borek, Szymon Izbicki oraz Maciej Świerzewski z każdym kolejnym (wygranym ) meczem nabierała wiatru w żagle i apetytu na zwycięstwa. Świetna atmosfera w drużynie oraz duża pewność siebie niosły chłopaków przez kolejne spotkania w których nie dawali najmniejszych szans swoim rywalom. Złota passa trwała do ostatniego meczu w którym musieliśmy uznać wyższość gospodarzy, ostatecznie zadowalając się kruszcem w kolorze srebrnym.

To historyczny dzień dla żaglowych koszykarzy – komentował po turnieju trener chłopaków, p. Hubert Dziuba, ponieważ nigdy dotąd nasi koszykarze nie osiągnęli tak dobrego wyniku.

Na podkreślenie zasługuje również fakt, że nasz gracz: Michał Wróblewski zajął drugie miejsce w klasyfikacji najlepiej punktujących zawodników turnieju. Gdyby nie ogromne zmęczenie w ostatnim meczu, które przełożyło się na niższą skuteczność rzutową, Michał na pewno by tą klasyfikację wygrał!

Mamy nadzieję, że to nie tylko wypadek przy pracy ale zwiastun kolejnych triumfów miłośników baksetu z naszej szkoły szczególnie, że już w styczniu Mistrzostwa Dzielnicy Wawer do których przygotowania już trwają!

Chłopakom gratulujemy świetnych występów i życzymy kolejnym sukcesów!