Witryna zrealizowana dzięki:

Wielki sukces szachistów na Drużynowych Mistrzostwach Mazowsza

W sobotę 18 listopada odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza Szkół Podstawowych, Oddziałów Gimnazjalnych i Szkół Ponadgimnazjalnych organizowanych przez Mazowiecki Związek Szachowy
w Wesołej. W grupie szkół podstawowych wzięło udział 78 reprezentacji z całego województwa,
a wśród nich trzy zespoły Stowarzyszenia Sternik.

Ten dzień był tryumfem drużyny Sternika. Po 8 rundach emocjonującej szachowej walki okazało się, że Drużynowym Mistrzem Mazowsza Szkół Podstawowych został I zespół Sternika w składzie: Jan Góral, Maria Siekańska, Antoni Góral oraz Zuzanna Siekańska. Drużyna otrzymała Puchar, a Maria Siekańska i Zuzanna Siekańska otrzymały w klasyfikacji indywidualnej złote medale za dorobek punktowy na swoich szachownicach (wygrały wszystkie 8 partii).

Bardzo dobry występ odnotowały również pozostałe zespoły Sternika. II zespół w składzie: Dominik Nocek, Maksymilian Lukosek, Adam Trzeciak i Zofia Siekańska poprawił wynik z zeszłego roku i zajął wysokie 14. Miejsce. III zespół reprezentowany przez: Aleksandra Pogorzelskiego, Jacka Kobylińskiego, Józefa Wardaszkę i Zofię Kobylińską zajął 34. miejsce poprawiając swoją lokatę startową o 23 pozycje. Opiekę nad drużynami sprawowali trenerzy January Jedynak oraz Daniel Frączek.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do kontynuowania przygody z szachami!

podium(1)