Witryna zrealizowana dzięki:

Turniej dla Odważnych 2017 – relacja

„Trzeba być odważnym, żeby się przyznać jak zrobiło się coś złego” – takie zdanie wypowiedział jeden z uczestników tegorocznej edycji Turnieju dla Odważnych, zapytany o to czym jest odwaga. Branie odpowiedzialności za swoje czyny z pewnością wiąże się z dużą odwagą. Chłopcy podczas pogadanki odpowiadali również, że odwaga to bycie walecznym i rywalizacja z lepszymi od siebie.
Oprócz pogadanki na zawodników czekała również gra edukacyjna i oczywiście główna rywalizacja sportowa!

W zawodach wzięło udział 8 zespołów: UKS Żagle (dwie drużyny), Józefovia Józefów (dwie drużyny), Polonia Warszawa (dwie drużyny), Soccer Team oraz Hutnik Huta Czechy.
Pierwsza faza turnieju to rywalizacja w dwóch grupach po 4 drużyny. Następnie po dwie najlepsze z obu grup tworzyły Ligę Mistrzów, a pozostałe cztery stworzyły Ligę Europejską. W obu fazach rozgrywano mecze 'każdy z każdym’ w swoich grupach. Ostatecznie I miejsce w turnieju (wygrywając grupę Ligi Mistrzów) zajęła drużyna gospodarzy – UKS Żagle I. Trzeba jednak przyznać, że rywalizacja była zacięta, 3 pierwsze zespoły miały po tyle samo punktów i zadecydował bilans bramkowy, który był najkorzystniejszy dla naszego zespołu. Drugie miejsce zajęła drużyna Hutnik Huta Czechy, a trzecie Soccer Team.

Gratuluję obu naszym drużynom świetnej, odważnej postawy podczas turnieju. Dziękuję też Rodzicom, za zorganizowanie kawiarenki i pomoc przy tym wydarzeniu. Takie inicjatywy nie tylko budują i integrują cały zespół, ale są też ważnym elementem w kształtowaniu charakterów młodych piłkarzy – powiedział trener Michał Pielech

Najodważniejszą drużyną turnieju, za postawę na całym turnieju została drużyna Soccer Team.
Najodważniejszym zawodnikiem – Miłosz Filochowski (UKS Żagle)
Najlepszym strzelcem – Igor Lechecki (Soccer Team)
Najlepszym bramkarzem – Ignacy Rogowski (UKS Żagle)

Turniej został zorganizowany w ramach programu „Sport i Nowoczesny Patriotyzm – budowanie wspólnoty młodych Polaków”. Program SiNP realizowany jest dzięki wsparciu Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych.

TDO_2017_3

TDO_2017_4

TDO_2017_2