Witryna zrealizowana dzięki:

I Otwarty Turniej Szachowy Szkoły „Żagle” rozstrzygnięty!

W sobotę 9 kwietnia odbył się I Otwarty Turniej Szachowy Szkoły „Żagle”. Dwudziestu dziewięciu zawodników rywalizowało ze sobą w szachowych potyczkach w szkole w Międzylesiu. W zawodach udział brały dzieci ze szkół podstawowych, a nawet i przedszkolak – najmłodszy zawodnik turnieju miał niespełna 6 lat. Na pierwszy tego typu turniej do naszej szkoły przyjechało 15 zawodników i zawodniczek spoza Żagli. Rozgrywki toczyły się w systemie szwajcarskim na dystansie 7 rund, w tempie gry – 15 minut dla każdego zawodnika. Celem turnieju było przed wszystkim wyłonienie najlepszej trójki. Zawodom przyświecał również cel popularyzacji szachów wśród dzieci oraz podwyższenie umiejętności szachowych.

Po emocjonującej grze wyłoniono najlepszych trzech zawodników oraz zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe nagrody z rąk instruktora szachowego – Pana Mariusza Tkaczyka oraz głównego sędziego podczas sobotniego turnieju – Pana Adama Nojszewskiego.

Tabela turniejowa dostępna jest pod adresem: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_1806/results.html?l=pl&tb=10_

Klasyfikacja końcowa:

miejsce I – Malicka Maria (KSz Polonia Warszawa)
miejsce II – Góral Jan (UKS Żagle)
miejsce III – Rak Jacek (UKS MDK Otwock)