Witryna zrealizowana dzięki:

II Turniej im. Żołnierzy Wyklętych – wyniki

W weekend 27-28 lutego zorganizowaliśmy drugą edycją Turnieju im. Żołnierzy Wyklętych. W zawodach wzięli udział chłopcy z rocznika 2002 oraz 2003. Młodzi piłkarze wzięli udział w rywalizacji sportowej, a także historycznej grze terenowej oraz konkursach historycznych.

W wydarzeniu wzięli udział sportowcy z  takich klubów jak: MKS Polonia Warszawa (r. 2003), Agrykola Warszawa (r. 2003), Prądniczanka Kraków, UKS Błyskawica Warszawa, Warszawska Akademia Piłki Nożnej, Wicher Kobyłka, Przymierze Rodzin oraz dwie drużyny UKS Żagle.
Turniej był rozgrywany według formuły każdy z każdym. Ostatecznie zwycięzcą okazała się drużyna UKS Żagle II. Drugiej miejsce zajął Wicher Kobyłka, a trzecie UKS Błyskawica Warszawa.
– Turniej im. Żołnierzy Wyklętych to nie tylko zawody piłkarskie, ale wydarzenie edukacyjne, patriotyczne i wychowawcze. Młodzi sportowcy otrzymali materiały edukacyjne z biografią rtm. Witolda Pileckiego, wzięli udział w historycznej grze terenowej zorganizowanej przez GRH WiN, a także wzięli udział w konkursie historycznym na temat rtm. Pileckiego. W ciągu dwóch dni chłopcy rozegrali 8 dwudziestominutowych spotkań. Było zatem mnóstwo sportu i edukacji – powiedział trener Mateusz Nagórski.
Serdecznie dziękujemy naszym patronom oraz partnerom: Mazowieckiemu Związkowi Piłki Nożnej, Polonii Warszawa, Instytutowi Pamięci Narodowej, Muzeum Historii Polski, SuperDrob, Radiu Kampus.
Dziękujemy Żaglowym Rodzinom za pomoc w organizacji przedsięwzięcia 🙂

WYNIKI MECZÓW

II Turniej im. Żołnierzy Wyklętych 2016″

ZOBACZ