Witryna zrealizowana dzięki:

Ligowe zwycięstwo Żagli ’04 nad Zwarem

W dniu wczorajszym (18.05) rozegraliśmy 4 kolejkę spotkań rundy wiosennej. Przeciwnikiem był bardzo dobrze nam znany, uważany za faworyta ligi zespół KS Zwar.
Spotkanie odbyło się przy pięknej słonecznej pogodzie, na bardzo dobrze przygotowanym boisku. Wszystkie te czynniki pozwoliły na rozegranie świetnego widowiska, gdzie głównym aktorami byli chłopcy ze Zwaru i UKS Żagle.
Początek spotkania zaczęliśmy spokojnie z dużym respektem do przeciwnika. Piłkarze Zwaru posiadali przewagę, a my skutecznie rozbijaliśmy ataki gospodarzy i groźnie kontrowaliśmy. Po jednej z takich kontr, gdzie każdy myślał, że pierwsza kwarta zakończy się remisem strzeliliśmy bramkę i z korzystnym wynikiem zeszliśmy na przerwę.
Druga kwarta to wyrównana gra z obu stron, obie drużyny były często przy piłce. Po jednym ze stałych fragmentów gry straciliśmy bramkę i zrobiło się 1:1. To dodało animuszu gospodarzom, którzy śmielej zaatakowali , co nasza drużyna świetnie wykorzystała i po trzech bardzo dobrych kontrach strzeliliśmy 3 bramki. I zrobiło się 4:1 dla nas.
Jeszcze pod koniec drugiej kwarty po pięknym strzale za pola karnego w samo okienko popisał się zawodnik Zwaru i po dwóch częściach gry było 4:2 dla UKS Żagle.
Trzecia kwarta to nieustanne ataki gospodarzy, którzy za wszelką cenę chcieli odrobić straty. Ale dobrze dysponowana obrona naszego zespołu i bramkarz dzielnie wychodzili z opresji.
Po jednym z przechwytów w środkowej strefie wyszliśmy z kontrą 3 na 2 co świetnie wykorzystaliśmy i zrobiło się 5:2!
Do końca spotkania trwała niesamowita walka, gospodarzom udało się jeszcze zdobyć dwa gole, ale to my ostatecznie cieszyliśmy się z końcowego rezultatu wygrywając 5:4.
Podsumowując chłopcy wyciągnęli wnioski z poprzedniego meczu, podeszli do tego spotkania niezwykle skoncentrowani, przekonani w tym co chcą osiągnąć. Chłopcy wykazali się niesamowitym charakterem, nieustępliwością za co zostali nagrodzeni bardzo dobrym wynikiem.
Mecz stał na bardzo wysokim poziomie jak na tą klasę rozgrywkową, czego dowodem były słowa sędziego głównego spotkania, który stwierdził, że dawno nie widział tak dobrze grających w piłkę chłopców obu drużyn.
Wielkie brawa i podziękowania dla całej drużyny!!! Oby tak dalej!!!